İstanbul'da Valilik ve sendikaların Taksim Meydanı konusunda anlaşmalarının ardından toplu ulaşım düzenlemeleri de belli oldu.

Kentte bugün Şişhane-Taksim ve Mecidiyeköy-Taksim metro seferleri saat 05.30'dan itibaren yapılmıyor. Metro hattı, Mecidiyeköy-Atatürk Oto Sanayi sitesi arasında çalışacak.

Kabataş-Taksim Füniküler sistemi, İstiklal Caddesi'ndeki nostaljik tramvay, Kadıköy-Moda arasındaki tramvay çalışmayacak.

Ayrıca, İstanbul Deniz Otobüsleri'ne (İDO) ait Kadıköy-Beşiktaş-Adalar iskelesinden yapılan vapur seferleri başka iskeleden yapılıyor.

İETT otübüsleri ise Taksim meydanında bekleme yapmayacak.

TAKSİM'E MOBESE KAMERALARI
Emniyet yetkilileri, İstanbul'un birçok noktasında olduğu gibi Taksim’e de MOBESE kameraları yerleştildi.

İstanbul Emniyeti’nde 1 Mayıs nedeniyle tüm izinler iptal edildi. Gün boyunca şehirde 20 bin polisin görev alması bekleniyor.

KADIKÖY'DE TRAFİĞE KAPALI YOLLAR
Kadıköy'de Rıhtım Caddesi ile Boğa Meydanı'ndan Rıhtım Caddesi'ne kadar olan yolun tamamen, Söğütlüçeşme Caddesi'nden Rıhtım'a inen ara sokaklar ile Taşköprü Caddesi, Kışla Caddesi, Orgeneral Şahap Gürler Caddesi ve Albay Faik Sözdener Caddesi ihtiyaç duyulursa trafiğe kapatılacak.

Alternatif olarak Tıbbiye Caddesi'nden gelen trafik akışı, Burhan Felek Caddesi'nden E-5 yönüne, Behiçbey Sokak'tan İbrahimağa ışıklar istikametine yönlendirilecek.

Söğütlüçeşme Caddesi'nden gelen trafik akışı, Altıyol Boğa Meydanı'ndan Rıhtım'a iniş engellenerek Kuşdili Caddesi Salı Pazarı istikametine, Moda'dan gelen trafik akışı ise Mühürdar Kavşak'tan geri yönlendirilecek.