İstanbul'da meydan savaşı devam ediyor

CHP'nin mitingi Kazlıçeşme'den alınarak Çağlayan'a taşındı. Ancak  CHP'ye yer bulmak için aynı meydanda yapacağı mitingin saati  değiştirilen Saadet Partisi kararı kabul etmiyor.

17.03.2009 - 14:15

İstanbul'da meydan savaşı devam ediyor

Pazar günü AK Parti Kazlıçeşme'de miting yapacak. Ancak Çağlayan meydanındaki sorun, ciddileşerek devam ediyor. Çağlayan'da Pazar günü 3 partinin mitingi var. Saat 10.00'da CHP, 14.00'te Saadet Partisi, 16.00'da da Büyük Birlik Partisi Çağlayan'da miting yapacak.


Ancak CHP'ye yer açmak için miting saati değiştirilen Saadet Partisi bu kararı kabul etmiyor. İstanbul İl Seçim Kurulu'na resmen itiraz dilekçesi veren  İstanbul İl Başkanı Sadettin Karaduman, daha önce ilan edildiği gibi Saadet Partisi'nin Pazar günü saat 12.00'de Çağlayan Meydanı'nda olacağını duyurdu.

CHP'nin eski il başkanı Gürsel Tekin de "CHP olarak sürüldük" ifadesini kullandı.

Çağlayan'ın zorunluluk nedeniyle kabul edildiğini belirten CHP eski İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, "Sorun tam anlamıyla çözülmüş değil ama zorunlu hale geldi. Biz Kazlıçeşme için ilk başvuruyu yapan taraftık. Buna rağmen alan AKP'ye tahsis edildi. Vali de, İl Seçim Kurulu'na itiraz etti. Bir günde iki tane siyasi parti mitinginin olamayacağını söyledi ki, buna itiraz etmedik çünkü farklı gerekçeleri olabilirdi.

Bu durum karşısında, bütün alternatiflere açık olduk. Sultanahmet ve Taksim olabilir dedik. Sultanahmet Meydanı'nı vermemek için, bugün yine bir karar alındı. Zorunlu olarak bu karara saygı duyduk ve Çağlayan'da mitingimizi yapacağız. Bu konuda başka girişimlere bizim açımızdan gerek kalmamıştır" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...