'İstanbul'da öldürüp getirip buraya atıyorlar'

''Ergenekon'' davasında tanık olarak dinlenilen emekli Orgeneral Teoman Koman, Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ü ziyaret ettiğini belirterek,  ''İzmit'teki cinayetleri sordum. 'İstanbul'da öldürüp getirip buraya atıyorlar'' dedi.

Anadolu Ajansı 22.10.2012 - 18:11

'İstanbul'da öldürüp getirip buraya atıyorlar'

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi 'de görülen Ergenekon Davası'nda dava sanıklarından emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 'in savunma tanığı olarak gösterdiği emekli Orgeneral Teoman Koman dinlendi.

Duruşmada, Doğu Perinçek'in ''Hizbullah örgütünün MİT tarafından kurulduğu iddiası doğru mu '' sorusuna Koman, ''Ona da saçma derim. Ben 1992'de MİT'ten ayrıldığımda herkes Hizbullah'ın ne olduğunu anlamaya çalışıyordu. Herkes dediğim emniyet, jandarma'' diye cevap verdi.

Jandarma Genel Komutanlığı'na gelene kadar Veli Küçük'ü tanımadığını belirten Koman şöyle devam etti:

''Jandarma Genel Komutanları, jandarmadan gelmez. Kara Kuvvetleri bünyesinden atanır. O nedenle Jandarma Genel Komutanlığı'na gelene kadar Veli Küçük'ü tanımıyordum. Komutanlığa geldiğimde, Veli Küçük terfi sırasındaydı. İzmit'te Jandarma Komutanı idi. İzmit'e gidip Veli Küçük'ü ziyaret ettim. Birlikte yemek yedik. İzmit'teki cinayetleri (Adapazarı-İzmit-Sapanca üçgenindeki faili meçhuller) sordum. 'İstanbul'da öldürüp getirip buraya atıyorlar' dedi.''

'DERİN DEĞİL, SATHİ DEVLET VAR'
Koman bir soru üzerine 'derin devlet' iddialarını yalanladı ve "Türkiye'de sathi (yüzeysel) devlet var. Derin devletin Türkiye'de hiçbir faaliyeti yoktur'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...