İstanbul'da organ ticareti (Özel hastanede 100 bin liraya alınan böbreği nakledeceklerdi)

İstanbul'da, özel bir hastaneye illegal yollardan böbrek nakli için başvuru yapan 9'u yabancı uyruklu 10 kişi, polis ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalandı. 100 bin lira karşılığında organını verecek olan bir kişi aranıyor.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 05.10.2019 - 12:46

İstanbul'da organ ticareti (Özel hastanede 100 bin liraya alınan böbreği nakledeceklerdi)

İstanbul'da organ ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 10 kişiden 1'i tutuklandı.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, elebaşılığını Ürdünlü E.A.H.Q'nun yaptığı suç örgütünün Küçükçekmece ve Ümraniye'deki 3 özel hastanede sahte belgelerle organ nakli yaptırdığı istihbaratı üzerine çalışma başlattı.

Söz konusu soruşturma kapsamında 18 Eylül'de eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, Ürdünlü E.A.H.Q. ve N.Y.M.A, Bulgaristanlı K.N.İ, Ukraynalı M.U, Moğolistanlı M.D. ve D.C, İsrailli M.A.L. ve O.G. ile T.Ü. ve M.D'yi gözaltına aldı.

Adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda kaşe, pasaport ve diploma fotokopisi ile sahte evrak yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.A.H.Q. tutuklanırken, 5'i adli kontrol şartıyla olmak üzere diğerleri serbest bırakıldı.

Sayfa Yükleniyor...