İstanbul'daki PKK operasyonunda 3 gözaltı

Esenyurt ve Küçükçekmece'de terör örgütüne yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi.

Haberler - DHA 02.09.2015 - 08:06

İstanbul'daki PKK operasyonunda 3 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, sabah saat 05.00 sıralarında Küçükçekmece ve Esenyurt'ta önceden belirlenen adreslere baskın düzenledi.

Operasyon kapsamında, Kanarya Mahallesi'nde bulunan bir internet kafeye baskın düzenleyen Özel Tim, dükkanın kepengini kaldırıp kapısını levye ile kırarak içeri girdi. Bu sırada 'Akrep' olarak tabir edilen zırhlı araçlarda sokak başlarında güvenlik önlemi aldı.

İnternet kafede inceleme yapan ekipler, içeride kamera kaydı alıp, incelenmek üzere bazı malzemelere de el koydu.

Esenyurt, Yeşilkent Mahallesi'nde de bir apartman dairesine Özel Harekat polislerinin desteğiyle baskın düzenlendi. Koçbaşı ile daire kapısını kıran ekipler, içeride inceleme yaptı. Operasyona bir polis helikopteri de havadan destek verdi.

3 KİŞİ GÖZALTINDA

toplam 12 adrese basınların düzenlendiği operasyonda, terör örgütü PKK üyesi olduğu iddia edilen 3 kişi yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda 1 otomatik av tüfeği, örgütsel dokümanlar ve dijital malzemeler ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesinde gözaltında tutulan 3 şüphelinin sorgulamalarının sürdüğü, örgütsel dokümanlar ile dijital malzemelerin incelendiği bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...