Küçükçekmece ilçesinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne ait servis otobüsünün Halkalı Bezirganbaşı mevkisindeki Mehmet Akif Ersoy Hastanesi’nin önünden geçişi sırasında bomba patlatıldı.

Patlama sonucu, servis aracında bulunan 15 polis yaralandı.

Yaralı polislerin isimleri şöyle: Engin Akbağ, Oktay Korkmaz, Faruk Candan, Mustafa Keskinkılıç, Tahsin Aydın Şahan, Ferhat Yaman, Nazmi Gür, Cem Alice, Recep Peru, İlker Cantürk, Fehmi Gündüz, Kemal Şahiner, Volkan Kaya, Kadir Turan ve Asiye Özçelik.

ATALAY: KİM, NE KAZANACAKTI?
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, saldırıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Saldırıyı henüz üstlenenin olmadığını belirten Atalay, şu an için açıklanabilecek somut bir sonuç ve güvenilir bir bilginin olmadığını söyledi.

Atalay, konuyla ilgili elde bazı bilgilerin bulunduğunu ancak bunları, çalışmaların sağlıklı yürümesi açısından erken vermenin doğru olmayacağını ifade etti.

Polisin saldırıyla ilgili çalışmalarını yoğun ve kapsamlı şekilde sürdürdüğünü bildiren Atalay, İstanbul Emniyet Müdürlüğünden saldırının faillerinin bulunmasını istediğini kaydetti.

Saldırıda bazı polislerin hafif şekilde yaralandığını anımsatan Atalay, ''Üzücü olan şu, sabah görevine giden güvenlik görevlilerimize bunu yapanlar, bundan ne bekler. Orada, Allah göstermesin polislerimizden bir kısmı hayatını kaybetseydi kimin ne kazancı olacaktı? Türkiye'de terörün hiçbir hedefi yok, terörle varılacak hiçbir hedef de yok'' dedi.

ÇAPKIN: ÇALIŞIP, FAİLLERİ BULACAĞIZ
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da ''Servis minibüsü geçerken yolun kenarına konulmuş ve patlatılmış bir bomba. Uzaktan kumandalı olabilir'' dedi.

Araştırmalarının devam ettiğini belirten Çapkın, ''Şu anda olayın failleriyle ilgili bilgi yok, çalışıp bulacağız'' diye konuştu.