İstanbul'da restoranda silahlı saldırı: 1 ölü

İstanbul Beykoz'daki bir restoranda meydana gelen silahlı saldırıda 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı. Polis, mafya hesaplaşması üzerinde duruyor.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 30.01.2017 - 16:44 | Son Güncelleme : 31.01.2017 - 02:01

İstanbul'da restoranda silahlı saldırı: 1 ölü

Anadolu Hisarı'ndaki restoranda silahlı saldırı meydana geldi. İddiaya göre restoranda oturan Hüseyin Mert Saral ile Mehmet Ali Büyüksarıoğlu arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine silahını çeken Hüseyin Mert Saral, Büyüksarıoğlu'na ateş açtı. Ağır yaralanan Büyüksarıoğlu, ambulansla Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmak istenirken yolda öldü.

Restoranda bekleyen saldırgan polis tarafından gözaltına alındı. Açılan ateş sırasında kırılan camlar nedeniyle biri kadın iki kişi de hafif yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

İLK TESPİTLERE GÖRE SALDIRININ ARDINDA MAFYA HESAPLAŞMASI VAR

Olayın nedeni ise ilk tespitlere göre mafya hesaplaşması. Tetiği çeken zanlı Hüseyin Mert Saral'ın, İtalya'da öldürülen babasının intikamını aldığı öne sürülüyor.

DEMET AKALIN DA O SIRADA RESTORANDAYDI

Bu arada saldırı anında şarkıcı Demet Akalın'ın da restoranda olduğu öğrenildi.

Akalın, yaşadıklarını "Reina saldırısı gibi bir olay olduğunu düşündüm. Kurşunların arasında kaldık. Patlayan camlar pek çok kişiyi yaraladı. Korumam hızlıca beni oradan çıkardı" sözleriyle anlattı.

Sayfa Yükleniyor...