İstanbul'da sahte bilezikle gerçeğini değiştirmek istedi, yakalanınca da bayıldı

İstanbul'da yabancı uyruklu bir kişi girdiği kuyumcu dükkanında sahte bilezikle gerçeğini değiştirirken yakalandı. Şüpheli ise olayın fark edilmesi üzerine baygınlık geçirdi.

Haberler - DHA 09.11.2019 - 10:57

İstanbul'da sahte bilezikle gerçeğini değiştirmek istedi, yakalanınca da bayıldı

Esenyurt'ta yabancı uyruklu çift, kuyumcuya girerek el çabukluğuyla sahte bilezikle gerçek bileziği değiştirdi. 

Esenyurt'ta bir kuyumcuda meydana gelen olayda yabancı uyruklu oldukları öğrenilen dolandırıcı çift, kuyumcunun önüne gelerek yaklaşık 6 bin liralık bir bileziği gözlerine kestirdi. İçeri girerek bilezik almak istediklerini söyleyen ikiliye kuyumcu istedikleri bileziği verdi.

Dolandırıcı kadın bileziği bileğine taktı ve koluna takılı diğer taklit bileziği kolundan çıkardı. Bu sırada görevliden başka bir bilezik isteyen dolandırıcılar kuyumcuyu oyaladı. Kadının kolundan çıkardığı taklit bileziği yanındaki adam görevliye verdi. 

BAYILMA NUMARASI YAPTI 

Kuyumcu bileziği eline aldığında durumdan şüphelendi. Kadının kolunu kontrol eden kuyumcu gerçek bileziği buldu. Yakalandığınca paniğe kapılan kadın dolandırıcı bayılma numarası yaptı. Yaşanan olayı anlatan kuyumcu Serdar Bektaş 10 senelik kuyumcu olduğunu söyleyerek ," 2 kişi geldiler önce vitrinden baktılar. Elindeki sahte altınla aynısı dükkanda varsa kuyumcuya öyle giriyorlar. Bileziklere bakmak istediklerini söylediler." diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...