İstanbul'da şehir hatları vapurları gece de hizmet vermeye başladı

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da gece vapur seferlerinin cuma günü başlayacağını duyurdu. Seferler,  Kadıköy, Karaköy, Beşiktaş ve Üsküdar iskelelerinden yapılacak.

DHA 29.02.2020 - 06:01

İstanbul'da şehir hatları vapurları gece de hizmet vermeye başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce karar verilen şehir hatları vapurlarının cuma ve cumartesi geceleri de hizmet vermesi uygulaması başladı. Gece saatlerinde vapurları kullanan vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) geçtiğimiz günlerde şehir hatlarının Cuma ve Cumartesi geceleri sabaha kadar çalışması yönünde karar aldı.

Kararla birlikte dün geceden itibaren uygulama hayata geçirildi. İlk sefer 01.30'da Kadıköy'den Beşiktaş'a düzenledi. Beşiktaş'ta yolcularını indiren vapur, 02.05'te ise Beşiktaş'tan yolcu alarak Kadıköy'e hareket ulaştı.

Seferlerin, Cuma ve Cumartesi geceleri her saat başı yapılacağı öğrenildi.

NELER SÖYLEDİLER?

Kadıköy'den vapura binen Çağdaş Özdemir, “Vapuru kullanacağız. Güzel bir çalışma olmuş. Gece şu an saatimiz 02.00 sıraları ve şu anda Avrupa yakasına geçebiliyoruz. Kadıköy'den Beşiktaş'a geçeceğim. Güzel oldu dedi.

Başka bir yolcu da, "Muazzam bir şey… Hem gece denizi tecrübe etmek bakımından hem de zaman koşturması olmamasından açısından. Çok güzel bir uygulama" diye konuştu.

Vapuru kullanan Melis Öztürk, "Mutluyuz, yani güzel bir uygulama. Kadıköy'den Beşiktaş'a geçiyorum" şeklinde konuştu.

Uygulamayı beğendiği söyleyen Hakan Çetinkaya da, "Bence güzel bir uygulama. İstanbul canlı bir şehir… Gece yaşamın sürdüğü bir şehir… İki kıta arasında büyük bir kolaylık sağlıyor. Güzel bir uygulama. Şimdi ben de kullanacağım. Kadıköy'e gideceğim" dedi.

Enis Güler isimli yolcu da uygulamadan memnuniyetini dile getirerek, "Daha önce Avrupa yakasına gelmekte kafamızda hep bir soru işareti oluyordu. Kartal'da oturuyorum. Kadıköy'den Kartal'a ulaşım vardı. Şimdi Avrupa yakasına gelmekte kafamızda herhangi bir soru işareti kalmadı. Bugün ilk defa deneyeceğiz" ifadelerini kullandı.

VİDEO: VAPURDA MÜZİK HEYECANI (ARŞİV)

Sayfa Yükleniyor...