İstanbul'da taksici cinayeti

Fatih'te seyir halindeki 34 TJY 84 plakalı takside bulunan müşterisi tarafından gasp edilmek istenen sürücü Bekir Dil (46) kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.12.2014 - 08:56

İstanbul'da taksici cinayeti

Turgut Özal Caddesi Pazartekke tramvay durağı yakınında seyir halindeki 34 TJY 84 plakalı takside bulunan müşterisi tarafından parası gasbedilmek istenen sürücü Bekir Dil (46), kalbinden bıçaklanarak ağır yaralandı.

BARİYERLERE ÇARPTI

Dil'in kontrolünü kaybettiği otomobil, bariyerlere çarptı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Dil, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

GÜRCİSTAN UYRUKLU ŞÜPHELİ YAKALANDI

Parasını gasbetmek istediği taksi şoförü Dil'i bıçakladığı iddia edilen Gürcistan uyruklu şüpheli, kazanın ardından polis tarafından yakalandı. Şüpheli, Fatih Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği'ne götürüldü.

'KABİNLİ ARAÇLAR İSTİYORUZ'

Olayın duyulması üzerine Fatih Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan taksiciler adına açıklama yapan Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, bir taksi sürücüsünü daha şehit verdiklerini belirterek, şunları söyledi: "Arkadaşımız vefat etti. Ekmeğini kazanırken şehit edildi. 'Önce can güvenliğimiz' diyoruz. Kabinli araçlar istiyoruz. Bu iş panik butonuyla sağlanamaz. 20 milyonluk bir metropolde yaşıyoruz, kimi müşteri olarak aldığımız belli değil. Bunun için kabinli araçlara ihtiyacımız var ve tüm yetkililerden bunu istiyoruz."

Sayfa Yükleniyor...