İstanbul'da taksilere denetleme

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 38 ilçede taksilere yönelik eş zamanlı denetlemede bulundu. Ortaköy'de arama yapılan bir taksinin bagajından kasatura çıktı.

Anadolu Ajansı - DHA 25.12.2018 - 16:50

fotograflar-istanbulda-taksi-denetimi-bagajinda-kasatura-cikti_7276_dhaphoto7.jpg

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, kentin birçok noktasında taksilere yönelik denetim yapıldı.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın talimatıyla gerçekleştirilen taksi uygulaması, 38 ilçede eş zamanlı olarak yapıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğünün koordine ettiği uygulamaya, ilçe emniyet müdürlüklerinin yanı sıra, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Foto Film Şube Müdürlüğü ve Havacılık Şube Müdürlüğü ekipleri katıldı.

Halkın can ve mal güvenliği ile huzur ve sükununun sağlanması amacıyla yapılan denetlemede, taksi sürücülerinin yanı sıra yolcular da kontrol edildi.

Fatih'te Millet Caddesi'ndeki denetlemede polis ekipleri, araçları durdurarak arama yaptı.

Anadolu Yakası Kadıköy-Bostancı İDO İskelesi önünde durdurulan taksiler de, polis köpekleri tarafından arandı, sürücülerin ve yolcuların kimlikleri kontrol edildi. Denetleme boyunca özel harekat polisleri, güvenlik önlemi aldı.

BAGAJDAN KASATURA ÇIKTI

Denetim yapılan yerlerden biri de Ortaköy Devriye Ekipler Amirliği önüydü. Polis ekiplerinin durdurarak arama yaptığı bir taksinin bagajında kasatura bulundu. Ele geçirilen kasaturaya polis el koyarken, sürücü Eren Kadir Şen Arnavutköy Polis Merkezi’ne götürüldü.

Taksi sürücüsü kendini şöyle savundu:

"Bizlik bir şey yok.  Olsa ticari araçta bunun ne işi var? Olsa ticari araçta kendimizi korumak için ufak bir şey bulundururuz o bile yok. Bulunan paladan da haberimiz yok. Biz bu aracı iki ay önce aldık. Demek ki arkada bir yerde kaldı görmedik. Başka bir aracın üzerine kayıtlı olduğum için, bu araç üzerinde ismin olmadığı için işlem yapılacak. Ben şoför olarak çalışıyorum. Benlik bir şey yok içimiz rahat” dedi.

Aynı araca belediye ruhsatının sürücü üzerine kayıtlı olmaması nedeniyle 108 lira idari para cezası uygulandı. 

VİDEO: KÖPRÜ CEZALARINA AF GELİYOR (YENİ YILDA, TRAFİK KANUNUNDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER)

Sayfa Yükleniyor...