İstanbul'da tekne yangını

Bostancı açıklarında tur teknesinde yangın çıktı. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

02.04.2013 - 17:26

İstanbul'da tekne yangını

Bostancı-Adalar seferini yapan, Mavi Marmara Kooperatifi'ne ait 750 yolcu kapasiteli ve içinde yaklaşık 100 yolcu bulunan 'Sabret' isimli tur teknesinde saat 17.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.


Tur teknesinin makine dairesinde çıkan yangın, açıkta seyir halindeki teknede yoğun dumana yol açtı. Bazı yolcular dumandan etkilenirken, çevredeki tekneler tur teknesine yanaşarak yolcuları tahliye etti.

itfaiye ekipleri müdahalesiyle söndürülen yangında can kaybı yaşanmadı. Yangın sırasında oluşan yoğun dumandan etkilenen bir kişinin, sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

YOLCULAR TEPKİ GÖSTERDİ
Bu arada tur teknesinden kurtarılarak Bostancı İskelesi'ne çıkarılan yolcular kurtarma çalışmalarına tepki gösterdi. Sahil güvenlik veya resmi bir geminin gelmemesine tepki gösteren yolcular, küçük motorların kendilerini kurtardığını aktardı.

'NEDEN ELEKTRİK KONTAĞI'
Olay yerine gelen SS Mavi Marmara Deniz, Yolcu, Eşya ve Turizm Motorlu Taşıcılar Kooperatifi İşletme Müdürü Kerim Ak, yangının çıkış nedeniyle ilgili kısa bir bilgi verdi.

Yangının, elektrik kontağından kaynaklandığının sanıldığını anlatan Ak, ''Yangın çıkar çıkmaz personelimiz otomatik müdahale sistemiyle yangına müdahale etti. 2 dakikada 3 yolcu gemisiyle tekneye yanaşarak, yolcuları tahliye ettik. Çok şükür can kaybı veya yaralımız yok. Kıyı Emniyeti'nden de yardım isteyerek gemiyi Bostancı sahiline çektik. Karadan da müdahale edilerek yangın söndürüldü'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...