Hasdal’dan Okmeydanı’na seyir halinde olan 34 FM 045 plakalı kamyonetin sürücüsü Şevket Akdağ’ı, seyir halinde olan bir araç sıkıştırdı. Kendisini sıkıştıran araçla çarpışmamak için direksiyonu sağa kıran Akdağ, o sırada İbrahim Altunkaya yönetimindeki 51 KZ 556 plakalı havalandırma malzemesi yüklü TIR’a arkadan çarptı.

Kaza sonucunda TIR’ın dorsesi kamyonetin ön camından içeriye kadar girerken, kamyonet sürücüsü Akdağ başından yaralandı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri olay yerine beklendiği esnada Akdağ’ı arkadaşları otomobille Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.

TEM BAĞLANTI YOLUNDA TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ 

Öte yandan kaza nedeniyle 2 şerit kapanınca, TEM bağlantı yolu Okmeydanı istikameti trafiği adeta durma noktasına geldi. Yoğun trafik nedeniyle bir süre sonra olay yerine gelen trafik polisleri, yolu uzun süre açmaya çalıştı. Yoğun trafik nedeniyle kaza yapan araçları kaldırmak için olay yerine ters şeritten kurtarıcı aracı geldi. Kaza nedeniyle TEM otoyolu durma noktasına geldi.

ÖLÜMDEN KIL PAYI KURTULDU 

Öte yandan, TIR’ın dorsesinin kamyonetin ön camından içeriye girmesi sonucu kamyonet şoförü ölümden döndü. Kurtarıcı aracının çalışmaları sonucunda kamyonet olay yerinden kaldırıldı.

Kazayı gören Şevki Karaaslan, “Araç sıkıştırınca o da TIR’a vurmuş. Kafasında hafif bir yara varmış. Şu anda bizim de bir bilgimiz yok ama durumu ağır değil” dedi. TIR şoförü İbrahim Altunkaya ise, “Kamyoneti biri sıkıştırmış. Ondan sonra geldi arkamdan bana vurdu. Ben de bir şey yok ama kamyonet şoförünün kafasından hafif bir yarası var” diye konuştu.

Polis ekipleri kazayla ilgili inceleme başlattı.