İstanbul'da trafik yoğunluğu

İstanbul'da haftanın ilk iş gününde trafik yoğunluğu yaşanıyor.  İBB yoğun haritasıan göre trafik yüzde 70'lere çıktı. Avcılar gişelerde bir kaza meydana geldi. Bir TIR önce midibüse ardından gişelere çarptı. Sıkışan sürücüyü kurtarmak için yapılan çalışmalar sırasında trafik yoğunluğu oluştu.

Anadolu Ajansı 25.01.2021 - 08:27 | Son Güncelleme : 25.01.2021 - 08:44

İstanbul'da trafik yoğunluğu

Yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının saat 05.00'te sona ermesinin ardından kentin ana arter ve caddelerinde trafik yoğunlaştı. 

İBB trafik uygulaması verilerine göre saat 08.20 itibarıyla kentte trafik yoğunluğu yüzde 70 olarak ölçüldü.

TEM'DE GİŞELERE TIR ÇARPTI

TEM otoyolu Avcılar Gişeleri Haramidere istikametinde bir TIR ile midibüsün karıştığı kaza meydana geldi.

İddiaya göre, bir TIR gişelere gelindiğinde yağmur nedeniyle kayganlaşan zeminde duramayarak bir midibüse vurduktan çarptı. 

Ardından gişelerin beton bloklara çarpan TIR'ın sürücüsü kabinde sıkıştı. Sürücüye ilk müdahalenin ardından sağlık, polis ve itfaiye ekipleri çağrıldı. Kaza sonrası trafik durma noktasına geldi.

İtfaiyenin yaklaşık 1 saatlik çalışmasıyla araç içinde sıkışan sürücü ayağında kırık olma şüphesiyle çevrede bulunan bir hastaneye kaldırıldı.

Kaza sonrası araçlar vinç yardımıyla yol kenarına çekilirken durma noktasına gelen trafik drone ile havadan da görüntülendi.

Sayfa Yükleniyor...