Demirkapı Mahallesi’nde bulunan 2 katlı binanın bodrum katında, dün saat 20.00 sıralarında mutfak tezgâhının altına gömülmüş ve üzerine beton dökülmüş bir erkek cesedi bulundu.

Yaklaşık 1 yıl önce kiralanan daire, 5 aylık kirası ödenmediği için ev sahibi Cemal Çengel tarafından boşaltılmak istendi. Çengel’in telefonla ulaştığı kiracısı, yakın zamanda geleceğini belirtmesine rağmen eve gelen olmadı. Ev sahibi Cemal Çengel dün akşam kapıyı kırarak bodrum kattaki daireye girdi. Evdeki 2 çekyat ve halıyı dışarı atmak ve evde temizlik yapmak isteyen Cemal Çengel’in dikkatini mutfak tezgâhının altındaki yeni dökülmüş beton çekti. Betonu kıran ev sahibi, poşet içinde halıya sarılmış halde, dik olarak gömülmüş cesedi görünce hemen polisi aradı.

Polis ve savcı olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Cesedin tanınmayacak hale geldiği belirlendi. Olay Yeri İnceleme Ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından ceset Adli Tıp Kurumu aracıyla morga kaldırıldı.

Sokağa yayılan kokuya rağmen olayı fark edemeyen mahalle sakinlerinden Emel Amanet, "Biz buradaki insanlardan şüpheleniyorduk. Kimseyle konuşmuyorlardı. Arada bir gelip giderlerdi. Ev sahibi ’Eşyalarınızı alın’ diye telefon açmış. Gelen olmayınca da temizlik yapmak için kapıyı kırıp içeri girdi. Mutfak tezgâhının altındaki beton kırılınca çöp poşeti içinde ağzı sıkı sıkıya bağlanmış, halıya sarılı ceset ortaya çıktı" dedi.

Polis merkezinde ifade veren ev sahibi Cemal Çengel, Cinayet Masası ekipleri tarafından sorgulanmak üzere Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Polisin olayla ilgili çok yönlü soruşturması sürüyor.