İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

İstanbul'da 4 kilogram kokain, 1 kilogram eroin ve bir miktar Afyon sakızının ele geçirildiği operasyonda gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

Anadolu Ajansı 27.12.2017 - 10:11

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

Jandarma ekipleri, istihbarat çalışmaları sonucunda, yurt dışından temin edilen yüklü miktarda kokainin, A.B. tarafından İstanbul genelinde "torbacı" diye tabir edilen kişilere dağıtılacağı bilgisine ulaştı.

Vatandaşların yoğun olduğu bölgeleri kullandığı tespit edilen A.B, Bahçelievler Hürriyet Mahallesi'ndeki bir lokantanın deposuna düzenlenen operasyonla yakalandı. Depoda yapılan aramada, alışveriş poşetleri içerisinde 4 kilogram kokain bulundu.

Kokainin üzerinde "R", "O", "L", "E" ve "X" harflerinin yazılı olması dikkati çekti. Jandarma tarafından yapılan kontrolde, kokainin saf halde olduğu belirlendi. A.B, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

FIRIN TEPSİSİNDE EROİN

Jandarma ekipleri, eş zamanlı olarak Avcılar'da Y.K'nin evine baskın yaptı. Evde yapılan aramada, fırın tepsisinde 1 kilogram eroin, 6 gram Afyon sakızı ile bir hassas terazi ele geçirildi.

Uyuşturucu maddeyi tek kullanımlık dozlar halinde sattığı belirlenen şüpheli Y.K, tutuklandı.

Sayfa Yükleniyor...