İstanbul'da vapurda spor dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Hatları A.Ş. ve İBB Spor İstanbul işbirliğinde "Vapurda Spor Projesi" hayata geçirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.11.2020 - 13:26 | Son Güncelleme : 20.11.2020 - 13:28

İstanbul'da vapurda spor dönemi

'da vapurda spor dönemi başladı. 'den yapılan açıklamaya göre, haftanın iki günü sabah saatlerindeki dört seferde gerçekleştirilen etkinlikte yolcular, spor hocaları eşliğinde oturdukları yerde egzersiz yapıyor. Etkinliğin ilerleyen günlerde farklı hatlarda da başlatılması hedefleniyor.

AMAÇ, SPORUN OLUMLU ETKİSİNİ HATIRLATMAK

Şehir Hatları A.Ş. Genel Müdürü Sinem Dedetaş, etkinliği gerçekleştirmekteki öncelikli amaçlarının yolculara sporun beden ve ruh sağlığı üzerindeki olumlu etkisini hatırlatmak olduğunu belirterek, "Amacımız onlara evlerinde ya da işyerlerinde kısa zamanda yapabilecekleri kolay egzersizleri göstermek. Projeyi başlatmadan önce pilot uygulamalarla test ettik. Bu denemelerde yolcularımızın yüksek katılımı bizi cesaretlendirdi ve heyecanlandırdı" ifadelerini kullandı.

SPORUN GENİŞ KİTLELERE YAYILMASI HEDEFLENİYOR

İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur ise spor kültürünü kent yaşantısıyla birleştirip, toplumun yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, "Sporu geniş kitlelere yaymak istiyoruz. Dolayısıyla Şehir Hatları ile yaptığımız bu çalışma beni en çok heyecanlandıran etkinliklerimizden bir tanesi. Altmışı aşkın park, meydan ve bahçede, açık havada, eğitmenlerle sabah sporu desteği veriyoruz. Bunu çeşitlendirmek ve sayıyı artırmak istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

İKİ HATTA BAŞLADI

Proje, pazartesi günleri Beşiktaş-Kadıköy hattında 08.45-10.15, çarşamba günleri de Üsküdar-Eminönü hattında 09.00-11.05 saatleri arasındaki seferlerde uygulanmaya başladı.

Sayfa Yükleniyor...