İstanbul Valisi Şahin'den bugün okullara kar tatili müjdesi

İstanbul Valisi Şahin, don ve buzlanma ihtimali ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle bugün eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Anadolu Ajansı 08.01.2015 - 00:44

İstanbul Valisi Şahin'den bugün okullara kar tatili müjdesi

İSTANBUL - İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada don ve buzlanma ihtimali ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle bugün eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada da bu gece ve yarın beklenen hava sıcaklığının -4 derece civarında olması, mevcut kar yağışının tahmin edildiği gibi yoğunluğu azalsa bile bırakacağı kütlenin kuvvetli don ve buzlanma nedeniyle ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağının anlaşıldığı belirtildi.

Açıklamada "Bu nedenle Valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları bakımından anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde eğitim ve öğretime 8 Ocak 2015 Perşembe günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür" denildi.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin idari izinli sayılacağı vurgulandı.

Sayfa Yükleniyor...