İstanbul’da yasa dışı gösteriye 6 gözaltı

Maltepe'de yasa dışı gösteri yaparak, güvenlik kuvvetleri ve araçlarına molotofkokteyli ile havai fişek attıkları iddiasıyla yakalanan ikisi kadın altı kişi adliyeye gönderildi.

Anadolu Ajansı 23.12.2009 - 12:52

İstanbul’da yasa dışı gösteriye 6 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 19 Aralık 2000 tarihinde cezaevlerine yönelik gerçekleştirilen ''Hayata Dönüş Operasyonu''nu protesto etmek amacıyla yasa dışı örgüt mensupları tarafından korsan gösteri yapılacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında 19 Aralıkta Maltepe'de çöp konteynerleri ve pazar tezgahları ile yolu trafiğe kapatarak, çevreye, tedbir alan güvenlik kuvvetleri ile araçlarına molotofkokteylli ve havai fişekli saldırıda bulunarak örgüt imzalı pankart açma olaylarına karıştıkları belirtilen Ç.K. ve E.K. isimli kadınlar ile B.Y, R.A.K, B.K. ve M.K. gözaltına alındı.

Bu kişilerin üzerlerinde yapılan aramalarda, 18 adet kullanılmaya hazır molotofkokteyli, bir adet 20'lik havai fişek rampası, iki adet kar maskesi, bir adet yasa dışı örgüt imzalı pankart ile bol miktarda örgütsel yayın ve doküman ele geçirildi.

Gözaltına alınan kişilerden yaşları 18'den küçük olan ve lisede öğrenim gördükleri belirtilen B.Y, Ç.K ve R.A.K Çocuk Şube Müdürlüğüne, diğer üç kişi ise İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.

Polisteki işlemleri tamamlanan altı kişi, daha sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...