İstanbul'da yeniden kar yağışı etkili oldu

İstanbul'da hafta sonu her yeri beyaza bürüyen kar yağışı yeniden etkili oldu. Meteorolojinin bugün için açıkladığı verilerde yer almayan kar, İstanbullular için sürpriz oldu.

Anadolu Ajansı 19.01.2021 - 15:35 | Son Güncelleme : 19.01.2021 - 15:41

İstanbul'da yeniden kar yağışı etkili oldu

İstanbul'da cuma günü başlayan kar yağışı, Avrupa ve Anadolu Yakası'nın bazı ilçelerinde halen etkili oluyor. 

Öğleden sonra Anadolu Yakası'nın yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı, Kartal, Beykoz ve Pendik'te etkili oluyor. Yağış nedeniyle D-100 karayolu Kadıköy istikametinde trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Beykoz'da aralıklarla etkisi sürdüren kar yağışına karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Beykoz Belediyesinin karla mücadele araçları ana arterlerde tuzlama çalışmaları yürütüyor.

Kentte etkili olan soğuk hava nedeniyle Paşabahçe Mahallesi'nde bazı yolların buz tuttuğu görüldü. Araçlar, buz tutan yokuşlardan inmekte zorlanırken, bazı araçların ise zorluk yaşamamak için farklı güzergahlara yöneldikleri gözlendi.

DON UYARISI

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden dün yapılan açıklamada, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don beklendiği belirtilerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması uyarısında bulunulmuştu.

Sayfa Yükleniyor...