İstanbul'da yağış nedeniyle yol çöktü (Rögar kapağına çarpan aracın hava yastıkları açıldı)

Bahçelievler'de yağış nedeniyle bir kısmı çöken yoldan geçen sürücüler zor anlar yaşadı. Bir otomobil çökme meydana gelen yolda rögar kapağına çarpınca aracın hava yastıkları açıldı.

Haberler - DHA 29.11.2019 - 12:48 | Son Güncelleme : 29.11.2019 - 13:44

İstanbul'da yağış nedeniyle yol çöktü (Rögar kapağına çarpan aracın hava yastıkları açıldı)

İstanbul'un Bahçelievler ilçesi Çobançeşme Mahallesi Selvi Sokak'ta yağmur nedeniyle yolun bir kısmı çöktü.

Rögar kapağından da kanalizasyon sularının fışkırması nedeniyle araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

OTOMOBİLDE 6 AYLIK BEBEK VARDI

Eşi ve 6 aylık bebeği ile Selvi Sokak'tan geçen Ahmet Kaya'nın aracında hasar meydana geldi. Çöken yoldaki rögar kapağına çarpan aracın hava yastıkları açıldı.

Aracında hasar meydana gelen Ahmet Kaya, "Her gün kullandığım yoldan geçerken mazgaldan su fışkırıyordu bir anda hava yastıkları patladı. Araçta eşim ve 6 aylık bebeğimiz vardı, iyiyiz çok şükür. 15-20 bin lira hasar var" dedi.

Belediye ekipleri iş makineleriyle çökme olan yolda çalışma yaptı.

SARIYER'DE YOLLARI SU BASTI

Şiddetli yağış nedeniyle Sarıyer'de de yollarda su birikintileri oluştu. Ara sokaklardan gelen yağmur suyu, sahil yolunda mazgalların tıkanmasıyla yolda birikti. Sahil yolundaki araçlar su birikintileri nedeniyle ilerlemekte güçlük çekerken, yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar da zor anlar yaşadı.

Su birikintisinin oluştuğu yerlerden biri olan Doğu Muvakkithane Caddesi ile Sakıp Sabancı Caddesi'nin kesiştiği yolda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ile Sarıyer Belediyesi ekipleri suyun tahliyesi için çalışma yaptı.

Bölge esnafı da çalışmalara destek vererek mazgalları temizledi. Mazgalların temizlenmesiyle birlikte yolda biriken su tahliye edildi.

"BURASI GÖL GİBİ OLUYOR"

Mazgalların temizlenmesine yardımcı olan esnaf Can Özay, "Çok yağmur yağdığı zaman su alttan basınç yapıyor. Bir anda burası şişiyor. Böyle olunca birikmiş su 1 veya 2 saat burada kalıyor. Alttan basınç yaptığı zaman bir anda gitmiyor. Basınç gittikten sonra ancak bu giderleri açtığımız zaman su öyle gidiyor. 1 saat kadar burası göl gibi oluyor. Aslında dün belediye ekipleri kanalları temizledi ama temizlemek yetmiyor" şeklinde konuştu.

VİDEO: İSTANBUL'DA YAĞMUR NE KADAR SÜRECEK?

Sayfa Yükleniyor...