İstanbul'u çizmeye geldiler

27 Mayıs'a kadar sürecek İstanbulles Uluslararası Çizgi Roman Festivali’ne dünyaca ünlü yazar-çizerler katılıyor...

23.05.2012 - 11:50

İstanbul'u çizmeye geldiler

Istanbulles Didier Pasamonik tarafından 2010 yılında kurulan İstanbul’un ilk uluslararası çizgi roman festivali İstanbulles Uluslararası Çizgi Roman Festivali, bu yıl ikinci kez izleyicisi ile buluşuyor.

Morris’in ünlü kahramanı Red Kit bu yılki festivalin yıldızı olarak Yapı Kredi kültür merkezinde düzenlenecek sergi kapsamında okurlarıyla buluşacak. Red Kit’in günümüzdeki ünlü çizeri Achdé ise Festivalin açılış konuğu olarak İstanbul’a gelecek.

Ayrıca Türk, Belçikalı, Fransız ve Flaman çizer ve yazarların eserleri çeşitli sergi ve etkinliklerle okurlar ile buluşacak.

Halka açık etkinliklerin yanı sıra profesyonellere - sanatçı, yayıncı, yazar, kültürel sektörde çalışanlar v.b.- yönelik buluşmalar da festival kapsamı altında düzenlenecek.

İlk İstanbul Çizgi Roman Festivali Ekim 2010’da Belçikalı ve Fransız çizgi romanlarına öncelik tanıyarak gerçekleşti. Bu ikinci festivalde Fransız ve Belçikalı yazar ve çizerlerin yanında Flaman Belçika ve Cezayir’den de çizer ve profesyoneller yer alacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...