Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılacak etkinlikle, sevgilisi olan herkes, 2011 UNIVESIADE kapsamında yapılan spor tesislerinde, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel ücretsiz olarak spor yapılabilecek. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, Erzurum'un artık her özel günde çok özel programlar yapmak, bu tür etkinliklere öncü olmak durumunda olduğunu söyledi. 

14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel, spor tesislerinde paten yapmanın, Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri'nin alt bölümünde bulunan küçük arenada kızakla kaymanın ücretsiz olacağını ifade eden Çintimar, ''Biz Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 14 Şubat Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü'nde bu tür tüm özel günlerde Allah nasip ederse, buz paten pistlerinde, atlama kulesinde ve diğer tesislerimizde ücretsiz olarak halkımızı ağırlamak istiyoruz'' dedi. 

Erzurum'daki bütün sevgilileri, 14 Şubat'ta Yenişehir semtindeki Türk Hava Yolları Buz Paten Salonu'na kaymaya davet eden Çintimar, ''Sevgililer gününde, sevgilisi olan herkes, buz paten pistlerinde ücretsiz olarak paten, Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri'nin alt tarafında bulunan küçük arenada da kızak yapabilecek. Gelsinler, eğlensinler, kaysınlar, spor yapsınlar. Bizden bir şey arzu ediyorlarsa da kendilerine bu anlamda yardımcı oluruz'' ifadesinde bulundu.


 
''SEVGİLİNİN KRİTERİ OLMAZ''
Sevgilinin kriteri olmadığına vurgu yapan Çintimar, şunları söyledi: 

''Adam çocuğuna aşıktır. Onun için çocuğu sevgilidir. Herkesin sevgilisi farklıdır. Onun için de illaki bir bayan erkek olması gerekmiyor. Çocuğu, eşi, annesi, babası da onun için sevgilisidir. Herkes o gün bunu bahane ederek, sevgililer günü için kimi düşünüyorsa, o gün burada kayabilir. Biz hem tesislerimizin tanıtımı, hem de Erzurum'un tanımı açısında böyle sevgiler gününe özel ücretsiz bir etkinlik düzenliyoruz. O gün herkesi burada ağırlamak isteriz.'' 

Çintimar, sevgililerin 14 Şubat'ta gün boyu ücretsiz olarak kayabileceğini belirterek, buz hokeyi salonunun o gün için halkın hizmetinde olacağını, sporcuların da diğer salonlarda antrenmanlarını yapacağını vurguladı. 

Türkiye'nin ilk atlama kulesi olma özelliği taşıyan Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri'nde bulunan kafeteryaya gelen sevgililere çay ikram edeceklerini de ifade eden Çintimar, ''İnsanların kuleden atlama, kayma şansı yok ama küçük atlama kulelerinin alt bölümünde, küçük arena dediğimiz yerde, kızaklarla kaymalarını sağlamaya çalışacağız'' diye konuştu. 

Sevgililer gününde, atlama kulelerinin bulunduğu yerden kayakla ya da paraşütle atlamak için şu şuana kadar talep gelmediğini dile getiren Çintimar, şöyle devam etti: 

''Ama böyle bir talep gelirse tabii ki biz de elimizden gelen yardımı yaparız. Spor tesisleri, öncelikli olarak spor yapmak içindir. Biz bu amaçla, böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Sevgililer günü dolayısıyla insanların buraya gelmesi, buz üzerinde hareket yapması yine spor amaçlıdır. Spor tesislerinin tamamında sporla ilgili her türlü aktivite yapılmalı ama bunun yanında spor tesisleri en büyük sosyalleşme alanlarıdır. Sosyal işlev görevini yapar, bu tür işlevlerin yerine getirilmesi için de bu tür aktivitelerin düzenlenmesi gerekiyor. Vatandaşın hem sosyalleşmesi hem de spor yapmalarını sağlamak amacıyla Erzurum'da ilk kez böyle bir etkinlik düzenliyoruz.''
 
ERZURUM'DA İLK OLACAK
Bu etkinliğin Erzurum'da bir ilk olacağını vurgulayan Çintimar, bu tür etkinliklerin halkın spor konusunda bilinçlenmesi için de önemli olduğuna dikkati çekerek, ''Böylesi günlerde insanların sadece alışverişe gitmeleri tabi ki o da çok önemli ama bunun yanında sosyal aktivite alanına, mesela bir baba çocuğuyla iş yoğunluğundan çok vakit geçiremiyor. Böyle bir buz paten pistine gelip, yarım saat beraber olması, elini tutup birlikte spor yapması, çocuğunu seyretmesi ayrı bir zevktir'' şeklinde konuştu. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Çintimar, Türk Hava Yolları Buz Pateni Salonu'nda haftanın yedi günü saat 18.00'den itibaren halkın paten yapabileceğini sözlerine ekledi.