İşte 'yılın kadını'

Kendisi de yürüme engelli olan Saadet Eroğlu, 9 yıldır evli olduğu görme, işitme ve yürüme engelli eşinin adeta gözü, kulağı oldu. "Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi", onu ''yılın kadını'' seçti.

08.03.2011 - 12:32

İşte 'yılın kadını'

Konya'nın Kulu ilçesinde yaşayan ve bir yaşında geçirdiği kazanın ardından görme yetisini kaybeden Önder Eroğlu, 1993'de Ankara Keçiören'de, bir otobüsün çarpması sonucu sol dizini sakatladı.        

2002 yılında, yürüme engelli Saadet Eroğlu ile hayatını birleştiren Önder Eroğlu, iki yıl sonra Konya'nın Kulu ilçesinde, bir inşaat çukuruna düşerek hem sağ ayağını kırdı hem de işitme duyusunu yitirdi.        

Bu kazanın ardından, görme yetisinden sonra duyma ve yürüme yetisini de kaybeden Önder Eroğlu, en büyük desteği eşi Saadet Eroğlu'ndan gördü.       

Eşini büyük bir aşkla seven Saadet Eroğlu'nu, Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi, "yılın kadını" seçerek ödüllendirdi.        

Kendisinin de yürüme engeli olduğunu belirten Eroğlu, ''Mutlu ve huzurlu bir ailemiz var. Geçimimizi eşimin özürlü maaşı ve akrabalarımızdan gelen yardımlarla sağlıyoruz'' dedi.
       
''ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ''
Engellilerin sorunlarını çözmede tek başına başarılı olamadıklarını ifade eden Saadet Eroğlu, şunları kaydetti:        

''Engellilere tavsiyem, tek başına engelleriyle mücadele etmek yerine evlenip eşleriyle birlikte mücadele etsinler. Çünkü engellilerin, tek başına sorunlarının üstesinden gelmeleri pek kolay olmuyor. Kocamı ve beni sevgimiz ayakta tutuyor. Bizi birbirimize layık görmeseler de biz mücadele ettik. Mutluluğumuzun daha da artması için çocuk sahibi olmak istiyoruz.''        

Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Suna Yılmaz Kertel de bütün olumsuzluklara rağmen Eroğlu çiftinin hayata sımsıkı sarıldığını söyledi ve ''Asıl engelli olanlar kadınlara şiddet uygulayan, sokak ortasında canice infaz eden canavar hisli insanlardır'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...