İstek Vakfı kazısında 4'ü subay 6 gözaltı

Ergenekon soruşturması çerçevesinde, İstanbul Beykoz'daki bir arazide yapılan kazılarda, ikinci gün de geride kaldı. İlk gün bulunan silahlarla ilgili olarak 4'ü muvazzaf asker, 6 kişi gözaltına alındı.

NTV Haber 21.04.2009 - 17:21

İstek Vakfı kazısında 4'ü subay 6 gözaltı

Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri tarafından İstek Vakfı'nın İstanbul-Beykoz Poyrazköy'de Keçilik Mevkii'nde bulunan arazisinde kazı çalışmaları dün de devam etti.

Çalışmalar, yoğun yağış nedeniyle, aralıklarla sürdürüldü. Ergenekon soruşturmasını yürüten 3 Cumhuriyet Savcısı, kazı bölgesinde incelemelerde bulundu. Ara verilen kazı çalışmalarına sabah saatlerinden itibaren yeniden başlanacak.

6 KİŞİ GÖZALTINDA
İlk günkü kazılarda, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilmişti. Bulunan silahlarla ilgili 6 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan 2'si emekli, 4'ü muvazzaf asker. Askerler, Beşiktaş'taki Merkez Komutanlığı'nda, diğer zanlılar ise Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanıyor.

EMEKLİ BİNBAŞI GÖZALTINDA
Soruşturma kapsamında emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş'ın Beylikdüzü'ndeki evinde ve Anadolu Hisarı'ndaki işyerinde arama yapıldı. Bektaş bu aramaların ardından gözaltına alındı.

Aramalar sırasında Bektaş'ın evinde bulunan emekli bir binbaşı da gözaltına alındı, bazı belgelere de el konuldu.

İSTEK VAKFI'NDAN AÇIKLAMA
Arazi ile ilgili İstek Vakfı'ndan bir kez daha açıklama yapıldı ve araziyle ilgili satın alındığından beri hiçbir tasarrufta bulunulmadığı belirtildi. Arazinin askeri yasak bölge olması nedeniyle, hiç kullanılamadığı ve halen deniz kuvvetleri sat grup komutanlığı'nca eğitim alanı olarak kullanıldığını bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...