İşten çıkarılan kadın otobüs şoförünün isyanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki kadın otobüs şoföründen biriydi ancak işine son verildi. Erkek şoförlerin şikayeti üzerine işten atıldığını iddia eden  Arnavutoğlu, çocukları ile beraber belediye önündeydi...

07.02.2011 - 18:07

İşten çıkarılan kadın otobüs şoförünün isyanı

Belediyenin yeni hizmete giren kırmızı otobüsleri için kadın sürücü aradığını duyan 34 yaşındaki Fulya Arnavutoğlu, başvurusu kabul edilince, gerekli belge ve sertifikaları alabilmek için yapacağı masraflar nedeniyle kamyonetini satarak geçen 9 Eylül’de otobüs şoförü olarak işe başladı.

Kısa süre önce işten çıkartıldı ve bunun nedenini öğrenmek için Büyükşehir Belediyesi’ne gitti.

DHA'nın haberine göre; Arnavutoğlu, kendisine herhangi bir açıklama yapılmadığını ancak erkek şoförlerin şikayeti üzerine işten çıkarıldığını tahmin ettiğini söyledi.

Eşinden ayrıldıktan sonra İstanbul’dan Antalya’ya gelen Arnavutoğlu, iki kızı ile beraber belediye binası önünde eylem yaptı ve şunları söyledi:

"Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, medyaya verdiği demeçlerde yeni alınan kırmızı otobüsler için bayan sürücülere öncelik tanıyacaklarını söylemişti. Bunu reklam malzemesi yapan Akaydın, ne oldu da iki kadın sürücüden biri olan beni işten çıkardı? Ben bu işe girebilmek için Kamyonetimi sattım. Umut vermeselerdi zaten çalışarak onun borcunu öderdim. Şimdi beni ortada bıraktılar."

İşe alındığında 1200 TL aylık ücret için anlaştığını, ancak eline 750 lira geçtiğini söyleyen Arnavutoğlu, "Elimde AB sertifikalı sürücü belgesi mevcut. Çalışmam lazım. Yoksa çocuklarıma bakamam" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...