İstifa eden Tümgeneraller: TSK'yla alakalı değil

Ani bir kararla istifa eden tümgenerallerden Levent Türkmen, ”Kendi isteğimle ayrıldım. Komutanlarımın telkin ve teklifi olmadı” derken; Sinan Şanlı ise “Şahsi gerekçelerden ayrıldım. TSK’yla ilgili bir durum yok” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.05.2009 - 09:47

1. Hava Kuvveti Komutan Yardımcılığı görevinden ayrılarak emekliliğini isteyen Tümgeneral Levent Türkmen, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) kendi irade ve isteğiyle ayrıldığını söyledi.

1. Hava Kuvveti Komutan Yardımcılığı görevinden istifa eden Tümgeneral Levent Türkmen, ''Mensubu olmaktan gurur duyduğum TSK'dan kendi irade ve isteğimle ayrıldım. Tek taraflı bu kararımda komutanlarımın hiçbir telkin ve teklifi olmamıştır'' dedi.

Hava Harp Okulu Komutanlığı görevinden ayrılan Tümgeneral Sinan Şanlı istifasıyla ilgili olarak, ''Tamamen şahsi kararıla görevimden ayrıldım” dedi.

Şanlı, şöyle konuştu: ''Kurumumla ilgili bir durum söz konusu değil. Konuyla ilgili farklı spekülasyonlar yapılması hem şahsımı hem de kurumumu rahatsız etmektedir. Ayrılma nedenim tamamen şahsi gerekçelerle olup, başka bir konuyla ilişkilendirilmesi doğru değildir.''

Sayfa Yükleniyor...