İstifa etmeyen MHP'liye ihraç

Kaset skandalının ardından istifa ettiğini açıklayan, ancak adaylıktan çekildiğine yönelik dilekçesini YSK’ya vermeyen MHP eski İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu, ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Anadolu Ajansı 25.05.2011 - 14:59

İstifa etmeyen MHP'liye ihraç

MHP'nin avukatı Hamit Kocabey, MHP'nin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurusunu götürmek için parti genel merkezinden ayrılırken soruları yanıtladı.

Kocabey, kasetlerin ortaya çıkmasının ardından istifa edeceğini açıklayan, ancak milletvekili adaylığından çekilmesine ilişkin dilekçesini YSK’ya vermeyen eski İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu için işlem başlattıklarını söyledi.

Avukat Hamit Kocabey, “Kesin ihraç kararı alınması için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk işlemini başlatmış bulunuyoruz” diye konuştu.

Kocabey, şöyle konuştu: “Basının önünde MHP'den istifa ettiği bildirilen bir şahsın istifa etmemiş olması ve bunun gündem olması MHP'yi derinden yaralamıştır.”

MDK TOPLANDI
Öte yandan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında toplanan Merkez Disiplin Kurulu, İhsan Barutçu'nun durumunu görüştü.

Tedbirli olarak MDK'ya sevk edilen Barutçu'nun, yedi gün içerisinde savunmasını vermesi istendi. Buna ilişkin yazı, Barutçu'nun İstanbul'daki adresine elden gönderildi. Savunma isteminin yarın Barutçu'ya ulaştırılacağı öğrenildi.

MDK'da ayrıca Barutçu'nun, parti üyeliğinden doğan tüm haklarının askıya alınması kararı da çıktı.

Bir MHP yetkilisi, ''Barutçu, yedi gün içerisinde savunmasını verebilir ya da bu süre içerisinde istifa edebilir. Her ikisini de yapmaması durumunda yedi gün sonra partiden ihraç edilecek'' görüşünü dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...