İstinye'deki işadamı cinayetinde 2 kişi tutuklandı

İstanbul İstinye'de lüks aracında uğradığı silahlı saldırıda öldürülen işadamı Ali Ekber Akgün cinayetinde mahkemeye sevk edilen 2 kişi tutuklandı.

Haberler - NTV Haber 27.01.2015 - 22:54

İstinye'deki işadamı cinayetinde 2 kişi tutuklandı

Yaklaşık bir ay önce, İstanbul Sarıyer'de lüks aracında öldürülen işadamı Ali Ekber Akgün cinayeti ile ilgili mahkemeye sevk edilen 2 kişi tutuklandı. 

Nöbetçi Mahkeme, tetikçi olduğu öne sürülen N.G. ile olay sırasında aracı kullanan şoför Ş.A.'yı “Kasten adam öldürmek" suçundan tutukladı. 2 zanlı Metris Cezaevi'ne gönderildi.

Soruşturma kapsamında İstanbul ve Ankara'da gözaltına alınan 6 şüpheliden 2'si, savcı tarafından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmiş, 4 şüpheli ise serbest bırakılmıştı.

Ali Ekber Akgün, 24 Aralık'ta İstinye'de aracıyla kırmızı ışıkta beklerken uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü.

Cinayetle ilgili uyuşturucu ticareti bağlantısı şüpheleri oluşunca, iki emniyet görevlisi, saldırının bağlantılarını araştırmak için Hollanda'ya gitmişti.

Akgün'ün bir uyuşturucu baronu tarafından hazırlanan infaz listesinde adı geçtiği de iddia edilmişti.

Soruşturmayı derinleştiren polis, tetikçi olduğu iddia edilen bir kişiyle birlikte, cinayetle ilgisi olduğu öne sürülen 5 zanlıyı gözaltına aldı.

Cinayette kullanılan tabancanın da ele geçirildiği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...