Mahmutbey gişelerinde serbest geçiş için çalışmalar başladı

3. köprünün devreye girmesiyle trafik yoğunluğunun durma noktasına geldiği Mahmutbey gişelerinde araçların ortak geçiş yapacağı serbest geçiş için çalışmalar başladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.10.2016 - 09:25 | Son Güncelleme : 04.10.2016 - 09:26

Mahmutbey gişelerinde serbest geçiş için çalışmalar başladı

İstanbul'da trafiğin yoğun hissedildiği noktalardan olan Mahmutbey gişelerinde, araçların ortak geçiş yapabileceği serbest geçiş sistemi yapım çalışmalarına başlandı.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, otoyol ve Boğaz köprülerinde serbest geçiş ücret toplama sistemleri yapım işi kapsamında, Mahmutbey gişelerine araçların gişe alanında şerit seçimine gerek kalmaksızın ortak geçiş yapabileceği konstrüksiyonlar tesis edilecek, OGS ve HGS algılayıcılar bu konstrüksiyonlara yerleştirilecek.

Serbest geçiş sistemi Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde de kullanılıyor.

Tesis edilen konstrüksiyonların altında 4 şeritli araç geçişi sağlanacak şekilde çalışmalar tamamlanacak ve yol trafiğe açılacak.

Söz konusu çalışmalar 2 Aralık'a kadar sürecek.

Ankara Çevre Otoyolu'nun Eskişehir Kavşağı'nın şehir merkezi-İstanbul katılım kolu üst yapı onarım çalışması nedeniyle 7 Ekim'e kadar trafiğe kapatılarak, ulaşım aynı kavşağın alternatif güzergahından kontrollü sağlanıyor.

Ardeşen-Arhavi yolunun 30. kilometresindeki Kıyıcık Tüneli dağ tüpünde yapılacak bakım onarım çalışmaları nedeniyle bugün saat 17.00'ye kadar ulaşım deniz tüpünden iki yönlü gerçekleştirilecek.

SABAH-AKŞAM TRAFİK ÇİLESİ

Sayfa Yükleniyor...