İşyeri yakılan vatandaştan pankartlı tepki

Kırşehir'de düzenlenen protestoda işyeri zarar gören esnaf, pankartla mesaj verdi.

Haberler - İHA 10.09.2015 - 13:12

İşyeri yakılan vatandaştan pankartlı tepki

Terör olaylarını protesto etmek için düzenlenen yürüyüşte gerginlik yaşanmıştı.

İşyeri zarar gören Hüseyin Beydoğan, yaralarını sarmaya çalıştıklarını ve güçlenerek Kırşehir’de çalışmaya devam edeceklerini anlattı.

75 yıllık kentte esnaflık yaptıklarını dile getiren Beydoğan, "Burada yapılmaya çalışılan Çöl Pazarlarının yanması değil, Türk-Kürt kardeşliğinin yanmasıydı. Ama insanlar bunları beceremeyecekler, etle tırnak oluşumuzu herkes biliyor. Bunu kimse ayıramaz, kimsenin ayırmaya da gücü yetmeyecek. Kürtlerle ilişkilendirerek bunları yapmak insanlık değil,caniliktir. Bizim siyasetle ilişkimiz yok, bizler ekmeğimizin peşinde olan insanlarız" dedi.

"BUNU KIRŞEHİR HALKI YAPMADI"

"Yurdun her tarafından insanlar arıyor. Biz bunu hak etmedik. Destek mesajları atılıyor. Bu bizi duygulandırıyor" diyen Beydoğan, şöyle konuştu: "Dükkanımıza astığımız pankart herşeyi anlatıyor. Biz bu kundaklamanın Kırşehir halkı tarafından yapılmadığını düşünüyoruz. Bir kaç çapulcu ve provakatör tarafından yapıldığını düşünüyoruz. Ülkemizi ve insanları sağduyuya davet ediyoruz."

"EŞİM TÜRK ANNEM TÜRK; BEN KÜRT OLARAK DOĞMUŞ OLABİLİRİM"

Eşi ve annesinin Türk olduğunu ifade eden Beydoğan, "Benim eşim Türk, annem Türk, ben Kürt olarak doğmuş olabilirim. Bunu ayrım yapmak için söylemiyorum. Türklüğü ve Kürtlüğü seçme şansımız yok. Bizim kardeşliğimizi kimse bozamaz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...