İtalyanlar Astrologlara Yılda 5 Milyar Sterlin Ödüyorlar

İtalya’nın, tarihinde ekonomik açıdan en sıkıntılı dönemlerinden birini geçirdiği bu günlerde, halk, öğüt için astrologlara gidiyor.

15.03.2010 - 16:41

İtalyanlar Astrologlara Yılda 5 Milyar Sterlin Ödüyorlar

Avrupa Tüketici Derneği’nin raporuna göre, İtalyanlar, artan işsizlik oranı ve ekonominin genel olarak sallantıda olmasına rağmen astrolog görüşmelerine servet harcıyor. Ayrıca, Tarot okuyanlar ve sokak falcıları, bir gün içerisinde 20€ ila 600€ arasında değişen fiyatlar karşılığında toplamda 30,000 İtalyan’a öğüt vererek dönemin en çok kazanan insanları arasında yer alıyorlar.

Her ne kadar İtalya’nın güney kesimleri geleceği öğrenmeye daha eğilimli olarak bilinse de, harcama gücü daha fazla olan orta ve kuzey kesimlerde bu konuda verilen para çok daha yüksek miktarlarda seyrediyor.

İtalya’nın para başkenti Milano’nun da içinde bulunduğu Lombardi bölgesi insanları, 90 milyon Euro ile şu ana kadar gelecek hakkında konuşanlar ve astrologlar için en yüksek harcamayı yapanlar listesinin başında geliyor. Onları, Roma’nın da içinde bulunduğu Lazio bölgesi takip ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...