İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den 24 Haziran erken seçiminde adaylık açıklaması: 100 bin imzayla Cumhurbaşkanı adayı olacağım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek erken seçime ilişkin, "İYİ Parti seçime girecek. Bu konuda herkesi ayağını denk almaya davet ediyorum" dedi. Akşener, 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olacağını da söyledi.

Anadolu Ajansı 18.04.2018 - 16:24 | Son Güncelleme : 18.04.2018 - 17:31

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den 24 Haziran erken seçiminde adaylık açıklaması: 100 bin imzayla Cumhurbaşkanı adayı olacağım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim açıklamasının ardından Türkiye'nin 24 Haziran'da sandık başına gidecek olmasını İstanbul İl Başkanlığı'nda değerlendirdi.

Akşener, "Biz birinci olağan kongremizi 10 Aralık'ta tamamladık. 68 il ve ilçe teşkilatımız buna bağlı olarak kuruldu. O günden saydığınızda 10 Haziran itibariyle seçime girmeye hazırdır. İYİ Parti seçime girecek. Bu konuda herkesi ayağını denk almaya davet ediyorum. İYİ Parti seçime yönelik en hazırlıklı partidir" ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, şunları kaydetti:

"Bu seçimin bizim açımızdan herhangi bir problemi yok. İYİ Parti bu seçimin bir an önce olmasını arzu etti. An itibariyle seçim çalışmalarına başlıyoruz. Burada dikkat edeceğimiz en önemli konu seçim ve sandıkların güvenliğini sağlamaktır. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım arkadaşlarımızın isteği ve talebiyle. 100 bin imzayla aday olacağım. Hangi kanunu çıkarırlarsa çıkarsınlar siyaset simsarlarına şunu söylemek istiyorum; korkunun ecele faydası yok. Bir an önce seçime giderek paçayı kurtarmaya çalışıyorlar ama paçayı sudan çıkartamayacaklar."

ERDOĞAN: 24 HAZİRAN'DA SEÇİM YAPILMASINA KARAR VERDİK

Sayfa Yükleniyor...