İzmir Belediyesi'nin camlarını kırdı

İzmir'de belediye otobüsünün çarptığı oğluna ödenen tazminattan kesinti yapıldığını iddia eden bir kişi, belediyenin güvenlik görevlilerine bıçakla saldırarak binanın camlarını kırdı.

Anadolu Ajansı 17.06.2011 - 00:38

İzmir Belediyesi'nin camlarını kırdı

Alınan bilgiye göre, 15 yıl önce ESHOT'a ait bir belediye otobüsünün altında kalarak bir ayağını kaybeden oğlu Tolga Fidanboylu için belediye tarafından ödenen tazminattan kesinti yapıldığını iddia eden Hilmi Fidanboylu (41), oğlu ve iki arkadaşının da bulunduğu arabayla İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanlık girişi önüne geldi.

Elinde bıçakla binaya girmeye çalışan Fidanboylu ile belediye güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşandı. Güvenlik görevlilerince binaya alınmayan Fidanboylu, binanın camlarını kırdı.

Belediyeden yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, ikna çabaları sonuç vermeyince biber gazı kullanarak Fidanboylu'yu etkisiz hale getirerek gözaltına aldı.

Olayda Fidanboylu'nun yanındaki 3 kişi de polise mukavemet gösterdikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.

Hilmi Fidanboylu, polise verdiği ifadesinde yıllar süren hukuk mücadelesi sonucu belediyeyi 287 bin lira tazminata mahkum ettirdiklerini ancak belediyenin tazminattan kesinti yaptığını söyledi.

Belediye yetkilileri ise olayla ilgili tüm hukuki aşamaların sona erdiğini ve tazminatın ödendiğini belirterek bu tazminattan bir kesintinin söz konusu olmadığını ifade ettiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...