İzmir, Çiğli Belediye Başkanı Bulut’a ağlıyor

İzmir Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut’un cenazesi, cemevi ve belediyede düzenlenen törenlerin ardından defnedildi.

Anadolu Ajansı 16.11.2009 - 17:30

İzmir, Çiğli Belediye Başkanı Bulut’a ağlıyor

Önceki gün hayatını kaybeden İzmir Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut için ilk tören Küçük Çiğli semtindeki Ehl-i Beyt İnanç Eğitim ve Kültür Derneği bünyesindeki cemevinde düzenlendi.

Törene Bulut’un eşi Ester Bulut, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Genel Başkan Yardımcıları Bihlun Tamaylıgil, Yılmaz Ateş ve çok sayıda kişi katıldı.

Ensari Bulut'un cenazesi, cemevinde Alevi Dedesi Seyit Kamer tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından kortej eşliğinde Çiğli Belediyesine götürüldü.

Cenaze, Çiğli Belediyesi önünde alkışlarla ve belediye binasından çiçek yaprakları atılarak karşılandı.

Bulut'un cenazesi, Çiğli Evka-2 semtindeki evinin önünden geçirilerek götürüldüğü Doğançay Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ÖLÜMLE İÇİÇE BİR YAŞAM
Yaşamı mücadele içinde geçen ve 5 kez ölümle burun buruna gelen Ensari Bulut, 12 Eylül 1980 askeri müdahalesinden üç gün önce siyanürlü kurşunla vurulmuştu. Cezaevine giren Bulut'un ameliyatı, 3 ay sonra yapılmıştı.

Gaziemir'de 1987 yılında bir aracın kendisine çarpması sonucu ağır yaralanan Bulut, tedavisinin ardından iyileşmişti.

Bulut, 1992 yılında yakalandığı akciğer kanserinden, bir yıl sonra kurtuldu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2003 yılında yaptırdığı rutin kontroller sırasında kolon kanserine yakalandığını öğrenen Bulut, 2004 yılında yerel seçimleri kazanarak Çiğli Belediye Başkanı seçildi. Bu arada kolon kanserinin karaciğerine sıçradığını öğrendi. 4 Ocak 2005'te gerçekleştirilen ameliyatla karaciğerinin bir bölümü alındı. Kolan kanseri de tedavi sonucu iyileşti.

Bulut, 16 Eylül 2005'te yaptırdığı kanser taramasında vücudunda tek bir kanserli hücre kalmadığını öğrendi, yaşadıklarından sonra tekrar kansere yakalanmamak için cep telefonu bile kullanmadı.

Ancak son dönemde yeniden karaciğer kanserine yakalanan Bulut, bu hastalığın tedavisiyle uğraşıyordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...