İzmir depremi sonrası çarpıcı iddia: Duvarlar ve kolonlar yıkılarak dükkanlar birleştirildi

İzmir'de 6,6'lık depremin ardından çöken Yılmaz Erbek Apartmanı A Blok'un sakinleri, zemindeki bir market zincirine ait şube için kolonların ve duvarların kırıldığını öne sürdü.

DHA 05.11.2020 - 16:43 | Son Güncelleme : 05.11.2020 - 16:50

İzmir depremi sonrası çarpıcı iddia: Duvarlar ve kolonlar yıkılarak dükkanlar birleştirildi

İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde bir bloğu ayakta kalan diğer bloğu da çöken Yılmaz Erbek Apartmanı’nın altında bulunan market zinciri tarafından kolonlarının kesildiği iddia edilmişti.

Depremzedeler, zemindeki marketler zinciri tarafından kolonların ve duvarların kesildiği iddiasını yineledi.

''KOLONLAR İLE DUVARLAR KIRILARAK İKİ DÜKKAN YAPILDI''

Daire sakinlerinden Yeşim Sekü (39), “Binanın altına market gelmeden önce toplamda 9 dükkan bulunuyordu. 2001 yılında bu dükkanları birleştirmek için bir tadilat projesi yaptılar. Ancak 2006 yılına kadar belediye projeye onay vermedi. Fakat fenni mesul bir şekilde raporu verdi. Ondan sonra da kolonlar ile duvarlar kırılarak toplamda biri büyük biri küçük iki dükkan yapıldı” dedi.

''ANLAYIŞ BEKLİYORUZ''

Ağır hasarlı olmasından dolayı yıkım kararı çıkan apartmanlarından eşyalarını almak istediklerini belirten Sekü, “Eşyalarımızı içeriden çıkarmak istiyoruz. 40 yaşından sonra sıfırdan bir hayat kurmak çok zor ve bu yüzden de anlayış bekliyoruz” diye konuştu.

''9 DÜKKANI BİRLEŞTİRİP İKİ DÜKKANA ÇEVİRDİLER''

Aysel Çatalkaya da geçmiş yıllarda dükkanların birleştirildiğini iddia ederek, “Mevcut durumdaki 9 dükkanı birleştirip iki dükkana çevirdiler. Duvarları yıkarak markete göre dekorasyon yaptılar” ifadelerini kullandı.

''EN AZINDAN PARAMIZI ALALIM''

5 dakika da olsa evlerine girmek istediklerini söyleyen Çatalkaya, “Apartmana temelden girdik ve ömrümüz burada geçti. Balkondan gözetim altında izin verilsin. En azından paramızı alalım” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...