İzmir'de dubayla sürüklenen garsonlardan haber yok

İzmir’de 4 gün önce üzerinde uyudukları dubaların halatlarının kopması sonucu denizde kaybolan iki garsonu arama çalışmaları devam ediyor.

Anadolu Ajansı 12.07.2016 - 17:21 | Son Güncelleme : 12.07.2016 - 17:41

İzmir'de dubayla sürüklenen garsonlardan haber yok

İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı’da garsonluk yaptıkları işletmedeki mesailerinin ardından 8 Temmuz tarihinde sahilde kıyıya bağlı dubalardan birinin üzerinde uyuyakalan ve kıyıya bağlı dubanın halatlarının kopması sonucu denizde sürüklenerek kaybolan Çınar Gürses ve Serdar Yalçın’ın arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Sahil Güvenlik botları tarafından  aralıksız devam edilen çalışmalara sahil güvenlik kurtarma gemisi "Dost" da katıldı.

Sahil Güvenlik’e ait helikopter ve uçaklar da  çalışmalara destek verdi.

Ekiplerin şu ana kadar herhangi bir ize rastlamadıkları belirtildi.

YUNAN YETKİLİLER DE BİLGİLENDİRİLDİ

Öte yandan, kayıp garsonların açık denize sürüklenmiş olabilecekleri ihtimali üzerine Yunan yetkililerin de bilgilendirildiği öğrenildi.

Gürses ve Yalçın'ın garsonluk yaptıkları Alaçatı bölgesindeki işletme yetkilisi ve çalışanlar, konuya ilişkin açıklama yapmaktan kaçındı.     

"UMUTLAR TÜKENİYOR"

Çeşme Denizciler Derneği Başkan Yardımcısı Cemal Can, yaptığı açıklamada  35 yıldır denizcilik yaptığını, daha önce de benzer olaylarla karşılaştıklarını söyledi. 

Can, "Allah'tan umut kesilmez ancak bu iki arkadaşımızın kaybolmasıyla ilgili umutlarımız yavaş yavaş tükeniyor. Hava şartlarının olumsuz olması arama kurtarma faaliyetlerini güçleştiriyor" şeklinde konuştu.    

Sayfa Yükleniyor...