İzmir'de dün öğleden sonra başlayan yağış, akşam saatlerinden itibaren etkisini artırdı. Zaman zaman şiddetlenen yağmur, başta Karşıyaka olmak üzere, Bayraklı, Balçova, Güzelbahçe, Narlıdere ilçelerinde su baskınları yaşandı.

Yollarda yaşanan su birikintileri trafik akışını olumsuz etkilerken, gece boyunca 200'ü aşkın ev ve iş yerleri sular altında kaldı. En çok sorun yaşanan yerler Ozan Abay Caddesi, Yeni Mahalle, Narlıdere Şehitlik olurken, en fazla yağışı Seferihisar ve Çeşme ilçeleri aldı.

İzmirliler yollarda biriken sular nedeniyle karşıdan karşıya geçmekte zorlandı. Yağışlar bugün de çok kuvvetli şekilde devam edecek.

İzmir kent merkezinde 24 saatte metrekareye 109.3 kilogram yağış düştü.

İzmir Valisi Cahit Kıraç, kentin dün akşamdan bu yana aldığı yağış miktarının 1930 yılından beri kaydedilen en yüksek miktar olduğunu söyledi.

Vali Kıraç, ''Kıyaslama yapmak açısından bakıldığında İzmir'e bugün kadar kaydedilmiş en fazla yağış 1930 yılında, metrekareye 280 kilogram olarak düşmüş. Seferihisar, dünden bu yana metrekareye 186 kilogram yağış aldı. 1975 yılında da 176 kilogram yağış düşmüştü'' dedi.