Ödemiş ilçesine bağlı Bozdağ beldesinin Dikdere mevkisinde çığ düşmesi sonucu kaybolan 1 dağcıyı arayan 6 kişilik sivil savunma arama ve kurtarma ekibi bölgede kamp kurdu.

İzmir Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği Müdürü Atilla Altunbulak, yaptığı açıklamada, olayın gerçekleştiği Dikdere mevkisinde gece koşulları ve yoğun sis nedeniyle arama çalışması yapılamadığını belirtti.

Arama çalışmalarında görev alan ekipten 6 kişinin olay yerinde kamp kurduğunu açıklayan Altunbulak, ''Arkadaşlarımız bize bölgedeki durumu aktarıyor, yarın sabah 25 kişilik bir grup daha oluşturarak Bozdağ Kayak Tesisleri'nden olay yerine gidip arama çalışmalarına katılacağız'' dedi.

'BİTTİ SANDIK, DEVAMI GELDİ'
Çığdan kurtulan üniversite öğrencisi Ayhan Yelgün ise olayı şöyle anlattı:

''Sabah çıktığımız Bozdağ'dan geri dönüyorduk. Şu an kayıp olan arkadaşımız daha tecrübeli olduğu için önümüzden gidiyordu. Yaklaşık 1,5 metre önümüzden giderken bir kar kütlesi koptu. Duracağını düşündük ama devamı da geldi.

Arkadaşımızı alarak sürükledi. Biz çığın altında kalmadık. Sonra durumu güvenlik güçlerine haber verdik. Arkadaşımız çok tecrübeli bir dağcı. Tecrübesine güveniyoruz ve hala yaşadığını düşünüyoruz. Çığ altında olmayabilir. Belki çantasını atıp bir kayanın altında durabilir.''

Bozdağ'ın batı yakasında bulunan Dikdere mevkisinde saat 14.45 civarında çığ meydana gelmiş, Alpinist Dağcılık Kulübü üyesi 3 üniversite öğrencisi olaydan yara almadan kurtulmuştu.

Aynı grupta yer alan 35 yaşındaki deneyimli dağcı Erdem Tapul için arama çalışması başlatılmıştı.