İzmir'de FETÖ'nün hücre evine operasyon: 12 gözaltı

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda aralarında örgüt hiyerarşisinde emniyet yapılanmasında "mahrem imam" olduğu iddia edilen şüphelinin de olduğu 12 kişi saklandıkları hücre evinde yakalandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 15.01.2019 - 11:04

İzmir'de FETÖ'nün hücre evine operasyon: 12 gözaltı

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında örgüt üyesi olarak aranan 12 şüphelinin FETÖ elebaşının "gaybubet" olarak adlandırdığı hücre evinde kaldığı bilgisine ulaşılması üzerine çalışma başlatıldı.

Bunun üzerine belirlenen adrese operasyon düzenleyen Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, aralarında örgüt hiyerarşisinde "emniyetin mahrem imamı" olduğu iddia edilen E.K.'nın da olduğu 12 şüpheliyi gözaltına aldı.

BYLOCK OPERASYONUNDA 9 GÖZALTI

Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin, İzmir merkezli Bursa, Erzurum, Muğla, Çanakkale ve Manisa'da düzenlediği bir başka operasyonda ise örgütün gizli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları tespit edilen 9 zanlı yakalandı.

Operasyon kapsamında firari 8 kişinin arandığı bildirildi.

İki ayrı operasyonda ele geçirilen çok sayıda örgütsel doküman ve dijital veri ile 25 bin lira, 2 bin 500 dolar ve bin euroya el konulduğu belirtildi.

Gözaltına alınan şüpheliler emniyete götürüldü.

Sayfa Yükleniyor...