İzmir'de iki cinayette de aynı kalibrede silah

Balçova ilçesinde bir gün arayla aynı şekilde iki cinayet işlendi. Yapılan incelemede iki olayda da 7.65 mm çapında mermi bulundu.

26.04.2010 - 01:14

İzmir'de iki cinayette de aynı kalibrede silah

İzmir'in Balçova ilçesinde, Cumartesi gecesi Bankacı Esra Yaşar'ın tabancayla vurularak öldürüldüğü yerin bir sokak altında, Ayşe Selen Ayla isimli üniversite öğrencisi de tabancayla öldürüldü.


Esra Yaşar'ın öldürüldüğü bölgede boş kovan bulunamazken, vücudunda kalan mermi çekirdeği Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi. İncelemede Yaşar'ın, 7.65 milimetre çapında mermiyle vurularak öldürüldüğü tespit edildi.

Yaşar'ın ardından dün gece Ayşe Selen Ayla'nın öldürülmesi üzerine, bölgede inceleme yapan ekipler olay yerinde bir boş kovan ele geçirdi. Kriminal incelemede, boş kovanın 7.65 milimetre çapında mermiye ait olduğu belirlendi.

Ayla'ya yapılan otopsinin ardından ikinci mermi çekirdeğinin de elde edilmesinin ardından, her iki olayda aynı silahın kullanılıp kullanılmadığını belirlemek amacıyla mermi çekirdeklerinin karşılaştırılacağı bildirildi.

Ayla'nın öldürüldüğü sırada silah seslerini duyarak sokağa çıkan vatandaşlar, durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler, zanlıyla ilgili ipucu elde etmek için çevrede geniş çaplı araştırma başlattı.

Vurulan kadının çanta ve cep telefonunun yanında olmadığı belirlenirken, zanlı tarafından alındığı ihtimali üzerinde durulduğu bildirildi.

Balçova'da Cumartesi gecesi, Çağdaş Caddesi'nde, aynı şekilde başından vurularak öldürülen 29 yaşındaki banka çalışanı Esra Yaşar'ın da çantası ve cep telefonu bulunamamıştı.

Öte yandan, olay yerinde toplanan vatandaşlar, üst üste meydana cinayetlerin ardından tepkilerini ve tedirginliklerini dile getirdi. İlçe sakinleri, olayların bir an önce aydınlatılıp, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

ÖZEL EKİP KURULDU
İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, birer gün arayla 2 genç kadının tabancayla öldürülmesi olayı üzerine, konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye başladı.

Yılmaz, Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileriyle yaptığı görüşmelerin ardından, soruşturmayı özel bir ekibin üstlenmesi talimatını verdi. Cinayet Büro amirliğinin yanı sıra, Asayiş Şube Müdürlüğünün diğer birim ekiplerinin de olayla ilgili bilgi toplayıp sorgulama yaptıkları, toplanan bilgilerin soruşturmanın başındaki özel ekibe iletildiği ve her türlü ayrıntının değerlendirilerek bir sonuca ulaşılmaya çalışıldığı kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...