İzmir'de iki kardeşin ölümüne soruşturma: 4 kişi gözaltında

İzmir’de inşaat alanında suyuyla dolan çukura düşen iki kardeşin ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili şirketin 2 yetkilisi, kepçe operatörü ve inşaatın bekçisi gözaltına alındı.

su-dolu-cukura-dusen-iki-kardes-can-verdi-2--yeniden_7713_dhaphoto1.jpg

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Karabağlar ilçesinde 5 ve 8 yaşlarında iki kardeşin ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

Başsavcılık’tan yapılan açıklamada, İller Bankası’nın açmış olduğu ihaleyi alan firmanın kazı işini taşeron bir firmaya devrettiği, bu firma tarafından kazı bölgesinde iş güvenliği ile ilgili yeterli önlem alınmadığının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Bilirkişi raporuna göre, kusuru tespit edilen şirketin 2 yetkilisi, kepçe operatörü ve inşaatın bekçisi olmak üzere 4 kişi gözaltına alınmıştır. Soruşturmaya devam edilmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Karabağlar ilçesi Uzundere semtinde aileleriyle çadırda yaşayan Ali (5) ve ağabeyi Yusuf Tencirlioğlu (8), kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşaat çalışmasının devam ettiği alana girmişti.

Çamur nedeniyle kayganlaşan zeminde dolaşan çocuklar, yağmur suyuyla dolan yaklaşık iki metre derinliğindeki çukura düşmüş, sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan iki kardeş hayatını kaybetmişti.

Tencirlioğlu ailesinin hurdacılık işi ile uğraştıkları ve 3 ay önce Kahramanmaraş'tan İzmir'e gelerek olayın meydana geldiği inşaat alanına 200 metre mesafede çadırda yaşadıkları öğrenilmişti.

Sayfa Yükleniyor...