İzmir'de patlama: 1 ölü

İzmir'in Buca ilçesinde, tek katlı binada meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. Patlamanın, doğalgazdan kaynaklanmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. İzmir Valisi Toprak, patlamanın terörle ilgisinin olmadığını söyledi.

Anadolu Ajansı 24.01.2016 - 12:52 | Son Güncelleme : 24.01.2016 - 14:22

İzmir'de patlama: 1 ölü

İzmir Buca'da, 869 Nolu Sokak'ta bulunan tek katlı müstakil binada henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

Olayın haber verilmesinin ardından bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Patlama sonucu binada büyük hasar oluşurken, göçük altından 1 kişinin cesedi çıkarıldı.

Arama kurtarma çalışmaları sırasında ulaşılan 2 yaralı, Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan birinin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Patlamanın doğalgazdan kaynaklanmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

VALİ: TERÖRLE İLGİSİ YOK

İzmir Valisi Mustafa Toprak, patlamayla ilgili yürütülen çalışmalarda olayın terör bağlantısının bulunmadığının tespit edildiğini ifade etti.

Büyük bölümü hasar gören bina enkazından atıcılıkla ilgili malzemelerin çıkarıldığını ifade eden Vali Toprak, patlama nedeninin belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

ENKAZDAN BARUT İÇEREN PARÇALAR ÇIKARILDI

Bu arada ev olarak kullanılan binadaki patlama sonucu ölen Ekrem Cire'nin av tüfeği bayiliği yaptığı öğrenildi. Patlamada yaralanan Müşerref ve Fikret Cire'nin Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'ndeki tedavileri ise sürüyor.

Patlama sonrası harabeye dönen binada atıcılık sporunda kullanılan ve barut içerdiği bildirilen parçalara ulaşıldı. İtfaiye, AFAD, AKS ve bomba imha ekiplerinin olay yerindeki çalışmasına arama kurtarma köpekleri de katıldı.

Patlamanın yaşandığı binanın bitişiğinde yaşayan Ayşe Curçuoğlu ise patlama sırasında evinin kapısının da fırladığını, büyük korku yaşadıklarını anlattı.

Dışarıya çıktıklarında yandaki evin yerle bir olduğunu gördüklerini anlatan Curçuoğlu, komşularının doğalgazı olmadığını söyledi.

Patlama nedeniyle ev önünde park halinde bulunan minibüs ve çevre evlerde hasar oluştu. Polis, doğalgaz ve elektriğin kesildiği sokağa girişleri kapattı.

Sayfa Yükleniyor...