NTV

İzmir'de PKK operasyonu: 6 şüpheli yakalandı

NTV Haber

Türkiye

İzmir'de düzenlenen PKK operasyonunda örgüt için finansal destek ve sosyal medya propagandası yapan 6 kişi yakalandı.

İzmir'de bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik eş zamanlı operasyonlarda örgüte finansal destek sağlayan ve sosyal medya üzerinden örgüt lehine propaganda yapan 6 kişi gözaltına alındı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Bergama İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Bergama ilçesinde sosyal medya hesapları üzerinden, bölücü terör örgütü PKK/KCK propagandası yapan ve devlet büyüklerine hakaret ettikleri belirlenen 5 şüpheli tespit edildi.

Jandarma ekiplerince şüphelilerin ikamet adreslerine eş zamanlı olarak yapılan operasyonda; 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 6 adet cep telefonu, 1 adet terör örgütünü simgeleyen bez parçası, 1 adet tablet bilgisayar, 1 adet cd ve 2 adet eski tip video kaset ele geçirildi.

Operasyon sonucunda yakalanan 5 şüpheli adli makamlara sevk edildi.

Eş zamanlı olarak Bayındır ilçesinde de operasyon vardı. Bayındır İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından PKK bölücü terör örgütüne finansal destek sağladığı belirlenen ve "terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet gerekçesiyle" hakkında yakalama kararı bulunan M.Ö. isimli şüpheli düzenlenen operasyonda yakalandı.

Şşüphelinin evinde ve eklentilerinde yapılan aramada 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet cep telefonu, 1 adet tablet bilgisayar, 3 adet sim kart ve 1 adet hafıza kartı ele geçirildi.

Gözaltına alınan M.Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ETİKETLER