İZMİR - Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisi Berkay Özkaral (20), spor yapmak için Karabağlar ilçesindeki evinin yakınında bulunan Mimkent Sitesi 20 sokaktaki parka gitti.

Özkaral, henüz belirlenemeyen nedenle, parkın yanındaki özel bir okulun 15 metrelik istinat duvarından beton zemine düştü.

Oğlunun eve dönmemesinden şüphelenen baba Osman Özkaral, aramak amacıyla spor yapmaya gittiği parkın çevresinde dolaştı.

Osman Özkaral, Berkay'ı okulun bahçesine hareketsiz halde yatarken bulunca sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Berkay Özkaral'ın hayatını kaybettiğini belirledi.

GÜVENLİK KAMERALARINA EL KONULDU
Olayla ilgili soruşturma başlatan İzmir Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, istinat duvarını gören bir apartmanın güvenlik kamera kayıtlarına el koydu.

Kayıtlarda, belediye tarafından yol kenarına yerleştirilen spor aletlerinde çalışan Berkay Özkaral'ın, bir süre sonra parkın bitişiğinde bulunan istinat duvarının kıyısına oturduğu daha sonra ise aniden duvardan beton zemine düştüğü görüntüsünün yer aldığı öğrenildi.

Soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğü bildirildi.