İzmir'in Balçova ilçesinde kapılarını çalan CHP'li iki kadına saldırıda bulunduğu iddia edilen aile, kadınlardan şikayetçi oldu.

Korutürk Mahallesi'nde oturan Sebahat Böyük (64), yaptığı açıklamada, kapılarını çalan iki kadının devlet adına çalıştıklarını söylediklerini, seçmen kontrolü yaptıklarını ve ev içerisinde kaç kişinin yaşadığını sorduklarını anlattı.

Eşi Ahmet Böyük (68) ile oğlu Osman Böyük'ün, kapıda konuştuğu kadınlara ne için geldiklerini sorduğunu ifade eden Sebahat Böyük, şöyle konuştu:

"Evde kimler oturuyor' diye sorular sordular. Ben de 'eşimle oturuyoruz, alt katta da 3 kişi oturuyor' dedim. 'Ben sana onları mı sordum' diyerek hakaret etmeye başladı. 'Gericiler, yobazlar' diyerek hakaret ettiler. Sesler de biraz yükselince eşim de onlara çıkmalarını söyledi. Eşimi ittirdiler, oğlum o anda aşağıya indi. Biz de oğlumu sakinleştirdik ve yukarı çıktık. Darp falan yok, aksine onların bize 'gerici, yobaz' diye hakareti var."

Ahmet Böyük ise aynı kadınların geçen seçimde de kendilerini rahatsız ettiğini öne sürerek, "Burada AKP'nin evlerinde fazladan insanlar var, onlar seçmen olarak gösteriliyor. Biz onların tespiti için geldik' dediler. Onları uyardık ve belgelerini istedik. Sonra hakaret etmeye başladılar. Başörtüsüne hakaret ettiler." diye konuştu.

Osman Böyük ise devlet görevlisi olarak çalıştıklarını söyleyen kadınların daha sonra CHP adına çalışma yaptıklarını, kendilerinin de gitmelerini isteyince hakarete uğradıklarını öne sürerek, "Hem bana hem cumhurbaşkanına hakaret ettiler. Ben de şikayetçi oldum." dedi.

Osman Böyük, yaşadıkları olayın ardından yanlarında olan eski AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait, eşi ile AK Parti Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen'e teşekkür etti.

"SİYASİ BİR SENARYO"

AK Parti Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen de yaşanan bu olayın halkın seçme hakkına saygı duymayanların yaptığı bir provokasyon, siyasi senaryo olduğunu belirtti.

Kendilerini devlet görevlisi olarak tanıtan kişilerin insanlara özel yaşantılarına ilişkin sorular sormasını teşkilat olarak kınadıklarını belirten Özen, şunları kaydetti:

"Bu olayı sadece buradaki vatandaşlara değil bütün Türk milletine yapılmış bir hakaret olarak tanımlıyoruz. Osman kardeşimiz iddiaların aksine en ufak bir darpta bulunmamıştır zaten böyle bir darp raporu da ortada yoktur. Olayları siyasi ayrıştırmaya çekmeye çalışıyorlar. 'Sen başörtülüsün, senin referandumda 'evet' verebileceğin belli, gericiler, yobazlar' gibi yakışık almayan sözler sarf etmek vatandaşlar arasında siyasi ayrıma sebep olur. Bunun siyasi ahlakla alakası yoktur. Kendilerini Atatürkçü olarak nitelendiren parti mensuplarının başörtüsüne hakaret etmesi büyük önderin başı bağlı olan annesi ve kardeşine de hakarettir. Parti olarak bu davanın peşini bırakmayacağız."