İzmir'in ortasında dehşet

İzmir'de bir otelin otoparkında elektro şok cihazıyla bayıltılarak kaçırılan kadın, saldırganın kaza yapmasıyla kurtuldu.

05.10.2011 - 09:59

İzmir’de, onlarca işyerinin bulunduğu alanda, kimliği belirsiz bir kişi, iddiaya göre, çantasını almaya çalıştığı sırada kendisine direnen dershane sahibi Özlem Tosun’u feci şekilde dövüp, elektroşok cihazıyla bayıltı. Kimliği belirsiz kişi, Tosun'u ellerini ve ayaklarını iple bağlayıp kaçırmak istedi. Ters yöne girdiği yolda kaza yapan saldırgan, otomobili bırakarak kaçarken kendine gelen Tosun, bağırarak yardım isteyince kurtarıldı.

Çankaya'da beş yıldızlı bir otelin otoparkından çıkan otomobil, hızla ters yöne girince kaza yaptı. Sürücü, hızla aracı terk edip kaçtı. Sürücüsünün terk ettiği otomobilin arka koltuğunda elleri ve ayakları bağlı olarak bulunan yaralı kadın da bağırarak yardım isteyince fark edildi.

Çevredekiler tarafından otomobilden çıkartılıp olay yerinde ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen yaralının özel bir dersane sahibi 32 yaşındaki Özlem Tosun olduğu ortaya çıktı. Acil serviste müdahalesi yapılan Tosun’un verdiği ifadesinde, işlerinin bitmesinin ardından Hilton Oteli’nin otoparkının 7’inci katındaki aracının yanına gittiğini anlattığı öğrenildi.

'ÖNCE ÇANTAMI İSTEDİ, VERMEYİNCE DÖVDÜ'
Genç kadın verdiği ifadesinde olay anını ise "Otomobilimi almaya gittim sırada burada bekleyen 35-40 yaşlarındaki erkek, ’Sana birşey yapmayacağım’ diyerek çantamı istedi. Kabul etmeyip direnince de bana saldırdı. Beni darp ettikten üzerindeki elektro şok cihazını dokundurduktan sonrasını hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde ellerim ve ayaklarım plastik iple bağlıydı" diye ifade verdiği öğrenildi. Özlem Tosun’un eşi Cenk Tosun da eşinin olayın şokunu yaşadığını belirtildi.

'KAMERA GÖRÜNTÜLERİNE EL KONULDU'
Olayın ardından kimliği belirsiz kişiyi yakalamak için çalışma başlatan polis ekipleri, Hilton Oteli ile bölgedeki tüm işyerlerinin güvenlik kamera kayıtlarına el koydu. Olayın yaşandığı otoparkın 7’inci katında ise güvenlik kamerası bulunmadığı, diğer kameraların da çalışmadığı öğrenildi. Yakındaki bir rezidansın güvenlik kameralarınca zanlının görüntülendiği ortaya çıktı. Güvenlik kamerası görüntüleri izletilen Özlem Tosun’un, üzerinde beyaz gömlek, kumaş pantolon bulunan saldırganı teşhis ettiği öğrenildi. Saldırgan’ın Özlem Tosun’un çantasını da alıp bir poşete koyarak kaçtığı anlaşıldı. Saldırganın tabancasını da otomobilde bıraktığı belirlendi. Polisin, saldırganın kimliğini belirleyip yakalamak için soruşturmayı sürdürdüğü bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...