NTV

İzmit Körfez'e İnnovia

Türkiye

Yeşil Şirketler Grubu, İzmit Körfez bölgesinde yapılacak Innovia Körfez Villaları’nı Haziran ayı sonunda satışa çıkaracak. Grup, Yeşil Çatı sosyal sorumluluk projesini de başlatacak.

Yeşil Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleşen basın toplantısında İzmit Körfez bölgesindeki yeni proje, Anadolu yatırımları, Yeşil Holding’in kuruluşu ve Yeşil Çatı sosyal sorumluluk projesi ile ilgili bilgi verdi.

İzmit Körfez bölgesinde yapılacak Innovia Körfez Villaları’nın çevre dostu özellikleri ve özel teknolojisi ile dikkat çekeceği belirtilerek metrekare fiyatının ortalama 2000 TL olacağı ve projenin Haziran ayının sonunda satışa çıkacağı ifade edildi.

Projede 390 adet villa yer alacak. Konut tipleri, müstakil bahçeli villa ve tripleks apart rezidans olarak planlanlanacak. Tripleks apartların giriş katları bahçe katı, üst katlar teras dubleks olarak kullanılacak.

HEDEF İLLER
Toplantida, İzmit projesi ile birlikte Anadolu’ya yatırımlarının artacağını belirten Engin Yeşil, hedef illerin arasında Edirne, Silivri, Çanakkale, Adana, Ankara, Gaziantep, İskenderun, Kayseri ve Konya olacağını belirtti.

Innovia Körfez Villaları projesinin ardından Yeşil Grubu'nun Holding oluşumunu anlatan Engin Yeşil, yılsonuna kadar tüm çalışmaların tamamlanarak Yeşil Holding’in kurulacağını söyledi.

YEŞİL ÇATI PROJESİ
Engin Yeşil; toplantıda, gayrimenkul sektörünün en büyük sosyal sorumluluk projesi olacak Yeşil Çatı hakkında da bilgi aktardı:

"Sadece gayrimenkul sektörünün değil tüm Türkiye’nin dahil olabileceği Yeşil Çatı projesi ile ihtiyaç sahibi herkes ev sahibi olabilecek. Yeşil Holding’in gelirlerinin belirli bir bölümünün aktarılacağı Yeşil Çatı projesinde kamu-özel sektör işbirliğinin ön plana çıkacak." 

Engin Yeşil; proje kapsamında valilikler, belediyeler, diğer kamu kuruluşları ve hayırsever vatandaşların sağlayacağı arazilere bedelsiz olarak konut inşa edileceğini de belirtti.