Bluetooh kulaklık ve mobil müzik aksesuarları üreticisi Jabra tarafından üretilen Jabra JX20 Pura, dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından Red Dot Tasarım Ödülleri’nde mansiyon ödülüne layık görüldü.

Jabra JX20 Pura, dünyaca ünlü tasarım uzmanlarından oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirmede yarışmaya katılan 3 bin 231 ürün arasında başarılı tasarım detayları ile diğer ürünlerden farklılaştıkları için mansiyon ödülüne layık görülen 194 ürün arasında yer aldı. Red Dot Tasarım Ödülleri Ödül Töreni, 29 Haziran’da Almanya’nın Essen kentinde gerçekleştirilecek.

Titanyum kaplı Jabra JX20 Pura Bluetooth kulaklık; 13 gram ağırlığında. Cihazın kulaklık kısmı, aksesuvarın açılıp kapanması için tasarımın bütünlüğünü koruyacak şekilde etrafında dönüyor. Kullanıcıların kendilerine en uygun ve en rahat ölçüyü seçebilmesi için cihaz iki farklı ölçüde kulaklık kancası ve 2 farklı kulak jeli ile birlikte sunuluyor.

Red Dot Tasarım Ödülleri’nin kurucusu Tasarım uzmanı Prof. Dr. Peter Zec, ”Red Dot Tasarım Ödülü gibi tanınmış ve uluslararası bir tasarım yarışmasında mansiyon ödülüne layık görülmek, ürünün ileriki dönemde uluslararası pazarlarda elde edeceği başarının önemli bir işaretidir. Jabra JX20 Pura’yı bu başarısından dolayı kutluyoruz” dedi.

JX20 Pura Ödülleri
Red Dot Tasarım Ödülü, Jabra JX20 Pura’nın bugüne kadar aldığı ilk ödül değil. Cihaz daha önce Mobile+ PC dergisi tarafından Editörün Seçimi ödülüne, Ukrayna Sota’da Beautiful Thing Ödülü’ne ve Hollanda’da düzenlenen ”Aksesuvar Ödülleri”nde ”En iyi tasarlanmış Aksesuvar Ödülü”ne layık görülmüştü.