Jacko'nun evinde güçlü sakinleştirici bulundu

Ölüm sebebi hala kesinlik kazanmayan Michael Jackson'ın evinde, genellikle ameliyat anında hastaları uyutmak için kullanılan Diprivan adlı sakinleştirici bulundu.

Haberler 03.07.2009 - 21:41

ABD'de 25 Haziran'da ölen pop kralı Michael Jackson'ın evinde güçlü sakinleştirici ilaç bulunduğu belirtildi.


Bir polis yetkilisi, sanatçının evinde Diprivan adlı sakinleştiricinin bulunduğunu kaydetti.

Damardan verilen anestezik ilaç Diprivan çoğunlukla ameliyathanelerde hastaları uyutmak için kullanılıyor. Propofol olarak da bilinen ilaç genellikle evde kullanılmıyor.

Jackson'ın ölümüne neyin sebep olduğu hala kesin olarak bilinmiyor.

Yetkililer, 50 yaşındaki sanatçının ölümünün ardından ağrı kesici, sakinleştirici ve antidepresan ilaçlar kullandığı yönündeki iddiaları araştırıyor. Jackson'ın aşırı dozda ya da ihtiyaca uymayan ilaç aldığının belirlenmesi durumunda iddianame hazırlanacak.

GÜNEY AFRİKA'DA DANS!
Öte yandan Güney Afrika'da yüzlerce kişi Michael Jackson'ın müziğine olan sonsuz sevgilerini ifade etmek için Johannesburg'un Nelson Mandela Meydanı'nda toplandı.

Her yaştan yüzlerce kişi, ''Man in the Mirror'' ve ''Smooth Criminal'' şarkıları eşliğinde dans etti. Kalabalık, Jackson'ın ünlü ''moonwalking'' dansı dahil çeşitli dans figürleri yaptı.

ANMA TÖRENİ STAPLES CENTER'DA
Öte yandan Jackson ailesi, salı günü şarkıcıyı anmak için yapılacak törenin ayrınıtlarını basına duyurdu.

Los Angeles'taki Staples Center'da yapılacak törene biletli 11 bin kişi katılacak. Nokia Theatre adlı diğer alanda ise törenin eş zamanlı yayını olacak. Buraya Jackson hayranları biletli ancak ücretsiz olarak girebilecek. Törende kimlerin sahne alacağı ise henüz açıklanmadı.

Sayfa Yükleniyor...